Dydis

  • A
  • A
  • A

Spalva

  • Įprasta
  • Šviesi
  • Tamsi
VERSIJA NEĮGALIESIEMS

„Trimitas“ asistuos Lietuvos tenorams

Tenoriada

Šiandien, šiltą antradienio vakarą po karantino suvaržymų pradedančios išsijudinti sostinės „Vasaros terasoje“ įvyks koncertas „Tenoriada“ su pučiamųjų orkestru „Trimitas“. Koncertas bus unikalus tuo, kad čia dalyvaus net 15 tenorų.

Lietuvoje to dar nebuvo, tai – rekordinis skaičius. O pasaulyje renginių, kuriuose dainavo daugiau nei trys tenorai, galima būtų suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Projekto, kurį rengia agentūra „Klasikos pasaulis“, įkvėpėjas operos solistas Vaidas Vyšniauskas (Kristian Benedikt) sako, jog tik pasinaudojus globaliu karantinu, į vieną sceną pavyko kaip niekad daug suburti to paties vokalo kolegų.

„Dabar iš viso yra per 20 lietuvių kilmės tenorų. Dauguma jų dirba kitų šalių operos teatruose, kai kurie užsienyje studijuoja. Dėl paskelbtos pandemijos operos spektakliai visame pasaulyje buvo masiškai atšaukiami ir nukelti į rudenį ar vėlesnį laiką. Retenybė, kad tiek daug kolegų likę namie. Kol jie neišsilakstė, atsirado puiki proga surengti bendrą koncertą“, – kaip gimė „Tenoriados“ idėja, atskleidžia ir pats koncerte dainuosiantis V. Vyšniauskas.

Tarp jų – Edmundas Seilius, Tomas Pavilionis, Rafailas Karpis, Antanas Zakarauskas, Egidijus Bavikinas, Eimantas Bešėnas ir kiti.

Pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vadovas prof. dr. Antanas Kučinskas sako, kad mūsų kolektyvui tai ne tik didžiulis pasitikėjimas, įvertinimas, bet ir atsakomybė. „Visi penkiolika tenorų yra labai skirtingi, tiek savo amžiumi, tiek branda, tiek ir skambesiu. Kiekvienas su savo spalvomis ir šarmu“, –  sako prof. A. Kučinskas.