Dydis

  • A
  • A
  • A

Spalva

  • Įprasta
  • Šviesi
  • Tamsi
VERSIJA NEĮGALIESIEMS

Atlikėjai

Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“

Petras Geniušas (fortepijonas)

Rimvydas Savickas (klarnetas)

Dirigentas Karolis Variakojis

Naujųjų metų šventės neatsiejamos nuo kasmetinių Valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ koncertų Nacionalinėje filharmonijoje. Šįkart metus kolektyvas palydi pristatydamas putojančią lyg šampanas programą, kurioje rungtyniaus džiazo ir XX a. klasikos šedevrai, per ilgus dešimtmečius išlikę kaip vis dar stebinantys ir įžiebiantys emocijas. Programa pavadinta pagal George’o Gershwino dainos „Žydroji rapsodija“ pavadinimą, pranašaujantį, kad klausytojai bus įsukti į džiazo ritmiką ir laisvės dvasią.

Koncerto solistas – žymus pianistas Petras Geniušas, garsėjantis savo plačiu repertuaru nuo klasikos iki moderniosios muzikos bei džiazo, bendradarbiavimu su įvairių sričių menininkais. Pirmai bendrai programai P. Geniušas ir orkestras „Trimitas“ susibūrė 2019 m. teatralizuotame koncerte „XX amžiaus rapsodija“, kurio ašis buvo žymioji Gershwino „Žydroji rapsodija“. Šiame koncerte taip pat skambės šis nemarus opusas, kaip ir kiti įspūdingi Gershwino kūriniai bei XX a. pirmos pusės įžymybių Satie ir Stravinskio opusai, tuomet kėlę ažiotažą ir prieštaringų nuomonių bangas, o šiandien skambantys kaip mielas ausiai „vintažas“ su ano meto stilingojo kabareto, lotynų muzikos, bliuzo, džiazo, miesto atgarsiais ir nuotaikomis. Solo klarnetu Stravinskio „Ebony concerto“ gros orkestro klarnetininkas Rimvydas Savickas, dažnai koncertuojantis kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis. Dar vienas kūrinys – genialaus filmų kompozitoriaus Nino Rotos muzika iš garso takelio garsiam Federico Fellini filmui „La strada“ („Kelias“, 1954).

Programai diriguoja jau pripažinimą pelnęs jaunas dirigentas Karolis Variakojis – vienas iš šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ įkūrėjų, neseniai tapęs ir „Trimito“ dirigentu.

„Rhapsody in Jazz“

Vilnius ·

Lietuvos nacionalinė filharmonija Aušros vartų g. 5
Vilnius
· 19:00

Pirkti bilietus · nuo 25 eur