Dydis

  • A
  • A
  • A

Spalva

  • Įprasta
  • Šviesi
  • Tamsi
VERSIJA NEĮGALIESIEMS

Pavasario uvertiūra Trakų kultūros rūmuose

Šį kartą Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020 visus Trakiečius ir miesto svečius pavasarį kviečia pasitikti išskirtinai Trakams dedikuotame Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ koncerte „Pavasario uvertiūra“. Šis unikalus koncertas Lietuvoje nuskambės tik vieną kartą – naujai suremontuotoje Trakų kultūros rūmų salėje. Koncertui diriguos ypatingasis vakaro svečias – Švedijos ginkluotųjų pajėgų muzikos inspektorius ir Švedijos karališkosios muzikos akademijos narys Leifas Karlssonas.

Leifas Karlssonas yra Švedijos ginkluotųjų pajėgų muzikos inspektorius ir Švedijos karališkosios muzikos akademijos narys. Per savo mušamųjų, dirigento ir patarėjo meno klausimais karjerą Leifas Karlssonas apkeliavo pasaulį, atlikdamas švedų muziką ir garsindamas švedų kultūrą.
 
Perkusininko karjerą Leifas Karlssonas pradėjo būdamas 14 metų. Per ketverius muzikos mokymo metus jis buvo aktyvus perkusininkas, dažnai dirbo su Švedijos radijo simfoniniu orkestru, Geteborgo simfoniniu orkestru, Karališkuoju Stokholmo operos orkestru ir Karališkąja Stokholmo filharmonija. Leifas Karlssonas buvo vienas iš steigiamųjų „Kroumata“ mušamųjų ansamblio narių 1978 m. Baigęs mokslus 1979 m., buvo paskirtas pagrindiniu perkusininku Västerås simfoniniame orkestre ir perkusininku F1 pulke Västerås mieste.
 
Pastaraisiais metais Jis buvo ypač geidžiamas pučiamųjų orkestrų dirigento ir dirbo su daugeliu Skandinavijos orkestrų, tokių kaip Norrlandsoperan, Wermland Opera, Eskilstuna simfoninis orkestras, Bergslagen Kammarsymfoniker ir Bodö, Trondheim, Västerås bei Jönköping. Nuo 2014 m. jis yra Upsalos simfoninio pučiamųjų orkestro, o nuo 1991 m. – Norrbotteno jaunimo simfoninio orkestro meno vadovas.
 
Koncerto programa:
Dmitrij Šostakovič – Šventinė uvertiūra, op. 96 (dirigentas Ugnius Vaiginis)
Johan De Meij – Spring
Frank Ticheli – Blue Shades
Percy Grainger – Colonial song
Philipe Sparke – Music for a festival
Bjoern Andersson/Benny Ulveus/De Meij – Highlights from Chess

Koncerto bilieto kaina nuo 4 €.

Bilietai platinami Trakų kultūros rūmuose ir www.kakava.lt arba paspaudus čia.