Dydis

  • A
  • A
  • A

Spalva

  • Įprasta
  • Šviesi
  • Tamsi
VERSIJA NEĮGALIESIEMS

Teatralizuota muzikinė pasaka ,,Trimito miestas“

Programos trukmė: 55 min

Teatralizuotoje edukacinėje muzikinėje pasakoje „Trimito miestas“ vaikai supažindinami su orkestro muzikos instrumentais, jų žmogiškaisiais „charakteriais“, sužino, už ką dažniausiai būna atsakingas dirigentas, kiti orkestro nariai. Tačiau ir vyresni žiūrovai atranda tik jiems skirtą dėmenį – švelniai ironišką paralelę su valstybei ir visuomenei būdingomis aktualijomis. „Trimito mieste“ kiekviena orkestro instrumentų grupė metaforiškai atspindi mūsų visuomenę. Dirigentas taps eismo reguliuotoju, klarnetai bus eiliniais miestelėnais, saksofonų grupė atstovaus miesto mušeikoms, o tūbos gins turtuolių interesus. Svarbiausias muzikinės kelionės po „Trimito miestą“ keliamas klausimas: ar gali labai skirtingi žmonės darniai sugyventi dėl bendro tikslo – muzikos ir harmonijos?

Gal norite paspausti ranką diriguojančiam ir visada rimtam Eismo reguliuotojui, išgirsti bankininkų iš Tūbų klubo paslaptis, prisijungti prie miesto mušeikų Saksofonų? O gal trokštate kartu su muzikantais sukelti tikrą streiką ir iš visų plaučių pašūkauti: „Mes norim gyventi kaip norim! Mes norime groti kaip norim! Mes norim – kaip norim! Mes norim – kaip norim!“ Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kviečia į muzikinę pasaką „Trimito miestas“.

Muzikinę naujausio pastatymo dramaturgiją diktuoja orkestro vadovo prof. dr. A. Kučinsko parinktas kompozitorių T. Adomavičiaus, V. Sainzo, I. Stravinskio, A. Romero, Ch. Hasso, I. Berlino, E. Bourdeau, H. Beeftinko, C. Johno, J. Higdono ir kt. kūrinių pasjansas.

KŪRYBINĖ KOMANDA
Režisierė ir scenarijaus autorė – Birutė Mar
Dirigentas – Ugnius Vaiginis
Dailininkė – Indrė Pačėsaitė
Vaizdo projekcijų autorius – Karolis Bratkauskas
Šviesų dailininkas Rimas – Petrauskas
Dizaineriai Asta Puikienė – Martynas Latušinskas

Jei norėtumėte „Trimito miestą“ atsivežti į savo miestą ar mokyklą, galite kreiptis el. paštu edukacija@trimitas.lt arba telefonu +370 686 30727.

Muzikinė pasaka „Trimito miestas“ yra įtraukta į Kultūros paso paslaugų rinkinį, pasirodymai iš dalies finansuojami pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Neformaliojo vaikų švietimo projektų finansavimo konkursą.