Vladimiras Prudnikovas: „Mano kelias…“

prudnikovas-trimitasValstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ pristato operos solisto, profesoriaus, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Vladimiro Prudnikovo jubiliejinius koncertus – „Mano kelias…“.

Šventiniuose koncertuose kartu su Maestro Vladimiru Prudnikovu pasirodys profesoriaus auklėtiniai – dainavimo klasės studentai. Muzikinius vakarus moderuos vedėja Sigita Stankevičiūtė, diriguos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vyriausiasis dirigentas Ugnius Vaiginis. Koncertų programose skambės gražiausios arijos, populiarios melodijos, scenos ir duetai bei gimtadienio staigmenos.

65–rių metų sukaktį švenčiantį Nacionalinės premijos laureatą, profesorių Vladimirą Prudnikovą šiandien pelnytai galime vadinti Lietuvos bosų Maestro, sukaupusiu įspūdingą vokalinės muzikos repertuarą, sukūrusiu 45 įsimintinus vaidmenis: Mefistofelis (Ch. Gounod operoje „Faustas“), Borisas Godunovas, Pimenas (M. Musorgskio operoje „Borisas Godunovas“), Sparafučilė (G. Verdi operoje „Rigoletas“) ir kt.

Maestro dainavimo kelias prasidėjo 1959 m. berniukų chore „Ąžuoliukas”. 1979 m. baigęs Lietuvos valstybinę konservatoriją (dab. Lietuvos muzikos ir teatro akademija), atlikėjas buvo pakviestas dainuoti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. 1981 m. tapo vieno prestižiškiausių Tarptautinio Maria Callas konkurso Atėnuose laureatu.
Vladimiro Prudnikovo meniniai pasiekimai buvo įvertinti Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu (1996 m.), pagerbtas ir ypatingu apdovanojimu – tapo pirmuoju Lietuvos dainininku, pelniusiu nepriklausomos Lietuvos Nacionalinę premiją (1997 m.)

Solistas koncertavęs ir kviečiamas dainuoti įvairių pasaulio šalių koncertų salėse ir operos teatruose: Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Japonijoje ir kt. Tarptautinį pripažinimą dainininkas pelnė atlikęs Boriso vaidmenį M. Musorgskio operoje, kuri skambėjo Sankt Peterburgo operos teatro, Niujorko „City Opera“, Paryžiaus „Theatre des Champs Elysees“ scenose, Japonijoje bei Italijoje.

Vieno ryškiausių Lietuvos bosų talentą įvertino ir užsienio šalių klausytojai bei meno kritikai. „Vladimiras Prudnikovas viešpatauja scenoje savo fantastišku bronzinio tembro bosu” – taip apie maestro pasirodymą rašė „Nouvelle Republique“, Paryžius.

Lietuvoje ir svetur atlikėjas koncertuoja su žymiais dirigentais (Yehudi Menuhin, Justus Franz, Cyril Diederich, Vladimir Spivakov, Dmitrij Kitajenko, Vladimir Fedosejev, Jonas Aleksa, Saulius Sondeckis, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius ir kt.). Kamerinės muzikos koncertuose Vladimirą Prudnikovą lydi nuolatinė partnerė pianistė Nijolė Ralytė.

Tai solistas, kurio dainavimo menas, profesionalumas ypatingai dera su nuostabiu aktoriniu talentu. Galbūt tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl Maestro scenoje sukurti vaidmenys patraukia savo tikroviškumu ir tampa įsimintini ilgam.

“Operinio meno jėga yra meninių savybių visuma: balso tembro spektras, meistriškumas ir žinios. Tik protas ir širdis pripildo žmogaus balsą grožiu, paverčia jį menu” – Vladimiras Prudnikovas.

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kviečia į jubiliejinius profesoriaus Vladimiro Prudnikovo koncertus „Mano kelias…“:

Balandžio 26 d. 19 val. – Valdovų rūmų muziejus
Balandžio 30 d. 18 val. – Jurbarko kultūros centras
Gegužės 8 d. 18 val. – Vytauto Didžiojo universiteto didžioji salė.

Gražių ir šiltų įspūdžių!