XV-ąjame tarptautiniame būgnų ir perkusijos festivalyje – pasaulinės premjeros ir „Trimitas“

KAUNAS_smallTradicija tapęs XV-asis tarptautinis būgnų ir perkusijos festivalis, unikalus žanru ir stilistika, pritraukiantis pilnas žiūrovų sales ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose ir valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ organizuojamas išskirtinis projektas „Mušamųjų ir pučiamųjų spalvos“, pasiruošę sudrebinti Lietuvą.

Šiemet festivalyje skambės lietuviškos ir pasaulinės premjeros bei išleista kompaktinė plokštelė. Viena iš premjerų, pirmasis lietuviškas kūrinys marimbai ir pučiamųjų orkestrui, kurį specialiai šiam festivaliui parašė kompozitorius Antanas Kučinskas.

Kovo 22 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir Kovo 24 d. – Lietuvos rusų dramos teatre išgirsime pasaulines premjeras. Valstybiniam pučiamųjų instrumentų orkestrui “Trimitas” (vadovas Deividas Staponkus) atliekant pirmą kartą Lietuvoje skambės kompozitoriaus Antano Kučinsko parašytas koncertas marimbai ir pučiamųjų instrumentų orkestrui, taip pat premjeriniai Kai Stensgaard (Danija) ir Javier Nandayapa (Meksika) kūriniai. Specialiai šiam koncertui perkusininkas Saulius Auglys parašė kūrinį marimbai ir pučiamųjų instrumentų orkestrui “In memoriam aeternam” („Amžinam atminimui“), kuris skiriamas perkusininko, kolegos Tomo Dobrovolskio atminimui. Diriguos Aleksandras Šimelis.

Festivalio globėjas Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis.