Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ pasitinka vasaros atostogas

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną „Trimitas“ džiugino Šalčininkų miesto bendruomenę ir šiuo koncertu užbaigė intensyviai darbingą, tarptautinių pažinčių ir svečių kupiną 59-ąjį sezoną.

Koncertinio sezono metu kolektyvas Lietuvos ir užsienio publikai pristatė 64 įvairaus žanro muzikines programas. Pasipuošė šiuolaikinių, „lietuviškomis“ spalvomis spindinčiu įvaizdžiu. Miestų ir miestelių publikai pristatė jubiliejinius Maestro, kompozitoriaus ir dirigento Jaroslavo Cechanovičiaus jubiliejinius kūrybinės veiklos 50-mečio koncertus. Muzikos padangėje naujai suskambo vokiečių baroko epochos kompozitoriaus Johano Sebastiano Bacho mišios h-moll, pirmą kartą atliekamos pučiamųjų instrumentų orkestro. Šis sudėtingas kūrinys priskiriamas ne tik prie genialiausių kompozitoriaus kūrybos vaisių, bet kartu tai ir vienas iškiliausių, žymiausių šedevrų muzikos istorijoje. Viešėjo kasmetiniame, viename didžiausių Europos pučiamųjų orkestrų festivalių „Musikparade 2016“ didžiosiose Oldenburgo, Hanoverio, Berlyno ir Leipcigo arenose. Lietuvos ambasados Rusijoje kvietimu „Trimitas“ surengė koncertą valstybiniame A. Puškino vardo vizualiųjų menų muziejuje. Gorzow Wielkopolski miesto kultūros centro vardu, orkestras jau antrą kartą gastroles tęsė 10-ąjame tarptautiniame pučiamųjų orkestrų festivalyje „Alte Kameraden 2016“. 59-ąjį sezoną kolektyvas parengė ir pristatė ne vieną edukacinę programą, kartu su visa Lietuva minėjo valstybines šventes, bendradarbiavo su žinomais šalies ir užsienio atlikėjais, jaunosios kartos instrumentalistais, valstybinėmis ir švietimo įstaigomis.

Šia renginių gausa orkestras pasitinka kasmetines vasaros atostogas ir su nekantrumu Lietuvos publikos dėmesio lauks naująjame jubiliejiniame 60-ąjame sezone. Kuriame išgirsite ir pamatysite naujas, intriguojančias, sudėtingas koncertines programas, Lietuvoje žinomus solistus, kolektyvus, ir atlikėjus iš užsienio muzikos padangės. 2016 m. rugsėjo 1 d. susitikime Simono Daukanto aikštėje ir paminėkime mokslo metų pradžią; spalio 21 d. visų lauksime Šv. Jonų bažnyčioje, puiki galimybė išgirsti austrų kompozitoriaus Franco Cibulkos mišias „Via Crucis“; gruodžio 20-21 dienomis Kauno valstybinėje filharmonijoje ir nacionalinėje filharmonijoje pakviesime pasitikti gražiausias metų šventes ir pasiklausyti pirmą kartą Lietuvoje viešinčio Vokietijos balso Carl Ellis. Ir dar daug puikių renginių į kuriuos pakviesime visai netrukus.

Valstybinis pučiamųjų insturmentų orkestras „Trimitas“ linki šiltos vasaros, puikių įspūdžių, dėkoja už meilę ir palaikymą, ir iki gražių jubiliejinio 60-ojo sezono susitikimų.