Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ – Lietuvos narystės NATO 10-metyje

nato-lietuvaŠiemet Lietuva mini narystės NATO, Šiaurės Atlanto Sutarties organizacijoje, dešimtmetį. NATO nare mūsų šalis tapo 2004 metų kovo 29-ąją. Tą pačią dieną Belgijos karinių oro pajėgų naikintuvai pradėjo saugoti Baltijos šalių oro erdvę. NATO – tai karinis aljansas, keliantis aukštus reikalavimus laisvoms, nepriklausomoms valstybėms. Šių narių tikslas diplomatinėmis, o prireikus ir karinėmis priemonėmis išsaugoti tarptautinę taiką ir savo nepriklausomybę. Dešimties metų laikotarpis yra svarbus mūsų šalies istorijoje, nes Lietuvos suverenumą ir saugumą garantuoja galingiausia pasaulyje gynybinė Šiaurės Atlanto sutarties organizacija.

Šia proga, NATO narystės dešimtmečio minėjimo programą koordinuojanti Karšto apsaugos ministerija organizuoja renginius, skirtus šiai datai paminėti.

Kovo 29 d. 12 val. Simono Daukanto aikštėje iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Taip pat šventinį muzikinį sveikinimą su marširavimo elementais ir merginų choreografine grupe, Lietuvai ir NATO, dovanos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras “Trimitas”.