Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ išvyksta gastrolėms Lenkijoje

Lietuvos pučiamųjų orkestrų kultūros puoselėtojas – valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ tik grįžęs iš sėkmingų gastrolių Vokietijoje, vėl kelia sparnus gastrolėms užsienyje. Kolektyvas gegužės 9–10 d. ir 23–24 d. gastroliuos Lenkijoje. Pasak VPIO „Trimitas“ vadovo Deivido Staponkaus, 58-ąjam sezonui įpusėjus, orkestras nusiteikęs džiugiai ir entuziastingai, šios gastrolės tai puikaus mūsų bendradarbiavimo su Lenkijos institutu Vilniuje įrodymas, mūsų darbų ir patirties bei Lenkijos publikos įvertinimas, nes į festivalį Zblewo mieste kolektyvas pakviestas antrus metus iš eilės.

Gegužės 9-10 dienomis Gorzow Wielkopolski miesto kultūros centro vardu, „Trimitas“ pirmą kartą pakviestas į 9-ąjį tarptautinį pučiamųjų orkestrų festivalį „Alte Kameraden 2015“, skirtą garsaus kompozitoriaus Carl Teike atminimui. Rengėjų teigimu vienas iš festivalio aspektų – pristatyti orkestrus iš įvairių Europos šalių ir regionų, skirtingus muzikinio atlikimo būdus ir repertuarą. VPIO „Trimitas“ pristatys nacionalinių lietuvių kompozitorių kūrinių programą bei atliks bendrus festivalio koncertinės programos kūrinius.

Gegužės 23-24 dienomis, bendradarbiaujant su Lenkijos kultūros ir paveldo ministerija, Gdansko Pabaltijo kultūros centru, rengiamos gastrolės į Pabaltijo pučiamųjų orkestrų festivalį „Zblewo 2015“. Pelnęs Lenkijos publikos pripažinimą, kolektyvas kviečiamas antrus metus iš eilės. Pabaltijo pučiamųjų orkestrų festivalis „Zblewo 2015“ – pristatys įvairių šalių kultūros pasiekimus, muzikinį palikimą, tradicijas ir aukščiausio lygio profesionalumą demonstruos orkestrai iš įvairių Europos šalių (Danijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir kt.) bei Lenkijos regionų. VPIO „Trimitas“ pristatys Gdanske ir Zblewe koncertines programas parengtas iš lietuvių kompozitorių muzikos aukso fondo repertuaro.