“Trimito” organizuojamas XIV Br. Jonušo pučiamųjų orkestrų festivalis

2013-br.jonuso.festBr. Jonušas – populiariausias karinių maršų kompozitorius, dar kitaip vadinamas lietuviškų maršų karaliumi. Už savo kūrinius įvertintas ir apdovanotas 9 premijomis. Šio muziko sukurti maršai pučiamųjų orkestrams turi skambius ir gražius pavadinimus: „Gaudžia trimitai“, „Kur bakūžė samanota“, „Rūtų darželis“ ir kt.

Šio garsaus muziko garbei Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ rengia jau XIV Br. Jonušo pučiamųjų orkestrų festivalį. Organizuojami festivalio koncertai, svarbus edukacinis aspektas, kuriuo siekiama klausytojus miestuose, miesteliuose supažindinti su lietuvių kompozitorių populiariosios muzikos kūriniais, taip pat skambančia rimta klasikine, sakraline muzika bei puoselėti mūsų šalies pučiamųjų kultūrą.

XIV Br. Jonušo pučiamųjų orkestrų festivalis ir Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ muzikinę kelionę pradeda Žemaitijoje.

Birželio 1 d. 16.30 val. šventinė eisena ir koncertas Gargžduose (dir. Kazys Daugėla).
Birželio 2 d. 11 val. šventinė eisena Židikuose (dir. Kazys Daugėla).
Birželio 2 d.13 val. koncertai Ylakių Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje ir Ylakių miestelio aikštėje (dir. Kazys Daugėla).
Birželio 9 d. 14.30 val. šventinė eisena ir koncertas Trakuose (vyr. dir. Ugnius Vaiginis).