„Trimito“ koncertas Maskvoje: muzikos šventė puikiai pavyko

Puikią muzikos šventę antradienį Maskvoje surengė Lietuvos ambasada Rusijoje. Ji pakvietė į Rusijos sostinę Lietuvos valstybinį pučiamųjų orkestrą „Trimitas“, kuris surengė koncertą A.Puškino valstybiniame muziejuje Prečistenkoje.

Į muziejaus koncertų salę susirinko diplomatai ir kultūros veikėjai, lietuvių bendruomenės Maskvoje nariai ir Lietuvos ambasados draugai. Sveikinimo žodį tarė ambasadorius Remigijus Motuzas. Jis pabrėžė, kad orkestro pasirodymas tokioje svarbioje vietoje kaip A.Puškino muziejus reikšmingas dviem aspektais. Pirmiausia primena, kad didysis poetas priklauso tiek Rusijai, tiek Lietuvai, kurioje jis gerai žinomas, mėgstamas ir vertinamas. O jo garsųjį protėvį Abramą Hanibalą Petras Pirmasis pakrikštijo kaip tik Lietuvos žemėje.

Antra, orkestras ir muziejus – amžininkai, abu įkurti 1957 metais ir dabar rengiasi savo jubiliejui. R.Motuzas palinkėjo, kad jubiliejiniais metais „Trimitas“ vėl apsilankytų Maskvoje.

O po to buvo tik muzika. Ugniaus Vaiginio diriguojamas orkestras grojo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Antonio Vivaldi, Dmitrijaus Šostakovičiaus ir Juozo Naujalio, šiuolaikinių lietuvių autorių, tarp jų – koncerto dalyvio Sauliaus Auglio, kūrinius. Salė klausė ir plojo, vėl klausė ir vėl plojo. Šventė puikiai pavyko.

http://kultura.lrytas.lt/meno-pulsas