„Trimito“ jubiliejui – solidžios šalies atlikėjų pajėgos

Kovo 14 d. 18 val. LRT televizijos Didžiojoje studijoje tvyros ypatinga nuotaika – garbingą kūrybinio kelio jubiliejų koncertu paminės Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas Deividas Staponkus, vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis). Orkestras iš ties turi kuo didžiuotis – per šešis dešimtmečius kolektyvas parašė įspūdingą ir turtingą kūrybinę istoriją.
1957 m. kompozitoriaus ir dirigento V. Žiliaus įkurtas kaip Vilniaus centrinio kultūros ir poilsio parko muzikos kolektyvas, tuometinis Lietuvos pučiamųjų orkestras prieš daugiau nei 50 metų pasipuošė „Trimito“ vardu, o 1971-aisiais orkestrui suteiktas valstybinio muzikinio kolektyvo statusas. Maestro Ramučio Balčiūno išugdytas kolektyvas nepaliauja stebinti puikiomis koncertinėmis programomis, apdovanojimais tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose. Nuo 2009 m. dirigento batutą perėmė trimitininkas, pedagogas Maestro Ugnius Vaiginis. Jo rūpesčiu orkestras užtikrintai brėžia inovatyvias kūrybines linijas tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, įvardijamas kaip vienas iš vedančiųjų orkestrų, formuojančiu pučiamųjų instrumentų grojimo techniką bei tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Orkestro išraiška, aistra bei puikūs atlikimo įgūdžiai yra ilgų metų bendro ir atidaus darbo vaisius.
Šešiasdešimtąjį jubiliejų „Trimitas“ pasitinka iškilmingai – Lietuvos televizijos Didžiojoje studijoje orkestras muzikuos drauge su būriu atlikėjų. Visi jie – ryškios muzikos pasaulio asmenybės, kiekvienas iš jų paliko savo indėlį kolektyvo kūrybinėje biografijoje bei įrašė savo vardą orkestro istorijoje.
Koncerte dalyvaus Maestro Virgilijus Noreika, solistai Asta Krikščiūnaitė, Ieva Prudnikovaitė, Vladimiras Prudnikovas, Eglė ir Vytautas Juozapaičiai, Vladas Bagdonas, Viktoras Malinauskas, Kristina Zmailaitė, Edmundas Seilius, Rasa Juzukonytė, Nomeda Vilkanauskaitė-Kukulskienė, Raimonda Tallat-Kelpšaitė, Ieva Juozapaitytė, Aistė Širvinskaitė, Evelina Sašenko, Vaida Genytė, Gabrielė Lileikaitė, Tomas Pavilionis, Liudas Mikalauskas, Jonas Sakalauskas, Eugenijus Chrebtovas, Paulius Bagdanavičius, choras „Vilnius“.
Prie dirigento pulto antradienio vakarą stos net keturi dirigentai – Maestro Ugnius Vaiginis, Jaroslavas Cechanovičius, Dainius Pavilionis, Artūras Dambrauskas. Jų batutoms paklus įvairių laikmečių, stilių bei žanrų kūriniai, instrumentinės siuitos, chorinė muzika. Visa paletė muzikos spalvų ir atspalvių!