“Trimito” 58-asis sezonas: nauji projektai, naujos pažintys

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ simboliškai 58-ąjį sezoną pradeda rugsėjo 1 d. dalyvaudamas gražiame, tradicija tapusiame koncerte „Beauštanti aušrelė“, skirtame mokslo metų pradžiai ir laisvės dienai paminėti.

Naujasis 2014-2015 metų sezonas ne mažiau turtingas ir įdomus, rengiamos naujos ir esamos koncertų programos, išsiskiriančios savo žanru bei atlikimu, paklausios ir aktualios klausytojui, naujos tarptautinės pažintys ir svečiai.

Rugsėjo 26 dieną, 18 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, vilniečiams, ištikimiems gerbėjams ir visiems mylintiems muziką, orkestras „Trimitas“ pristatė 58-ojo sezono atidarymo koncertą, kuriame dalyvavo garsūs, iškilūs Lietuvos vokalinio ir instrumentinio žanro atstovai: kamerinio dainavimo atlikėja ir žavus mecosopranas Judita Leitaitė, bosas Vladas Bagdonas, klarnetininkas-virtuozas, profesorius Algirdas Budrys, trombonininkas Marius Balčytis ir valstybinis choras “Vilnius”. Vakaro programoje skambės populiarių klasikinių ir šiuolaikinių kūrinių improvizacijos.

Spalio 25 dieną, 17 val. Šv. Jonų bažnyčios erdvėse, nauja tarptautinė pažintis, svečiai iš Austrijos, žinomi šios šalies kultūros ir meno veikėjai: dirigentas, profesorius dr. Wolf Pesch ir dirigentas, kompozitorius Franz Cibulka. Drauge pasirodė ir išpuoselėto, lankstaus balso savininkė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, sopranas Asta Krikščiūnaitė ir vieno žymiausių pasaulyje fleitos specialistų Williamo Bennetto mokinys, fleitos virtuozas Giedrius Gelgotas.

Įsibėgėjus rudens sezonui „Trimitas“ muzikos melomanus pakvietė pasiklausyti britų ir anglų kompozitorių kūrinių, koncertuose „Prisimenant E. Elgar (1857-1934) ir G. Holst (1874-1934)“, Vilniuje bei Kaune.

Kiekvieni nauji metai atneša kažką naujo – kiekvienais metais keičiasi renginiai ir jų programos. Tad, ateinančius naujuosius, 2015-uosius metus, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kvies sutikti kartu, šventinėmis spalvomis pražydusiuose koncertuose su Lietuvos žvaigždėmis didžiuosiuose šalies miestuose.

2015 m. kolektyvas pakvies į dar vieną premjerinį projektą, mecosoprano Juditos Leitaitės kūrybinės veiklos 30-mečio koncertus.

Įpusėjus sezonui, numatoma „Trimito“ kelionė ir atstovavimas Lietuvai viename didžiausių, populiariausių Europos pučiamųjų orkestrų festivalių „Musikparade 2015“ Vokietijoje, į kurį publikos prašymu kolektyvas kviečiamas kasmet. Šios gastrolės tai puiki patirtis, nauja pažintis ir geros emocijos.

Stebins naujais projektais, naujomis programomis: „J. S. Bachas ir „Trimito“ fuga“ bei „M. K. Čiurlionis „Trimito“ spalvomis“ ir džiugins jau tradicija tapusiais tarptautinių Br. Jonušo ir “Skambėkite trimitai” festivalių koncertais ir edukacinėmis programomis.

Prasidedant vasarai, šylant orams ir bundant gamtai, atgims ketvirtus metus vyksiantis koncertų ciklas „Trimito vasaros muzika“, pagyvinantis vasaros kultūrinių renginių panoramą ir pristatantis pasaulinį pripažinimą pelniusią muziką.

Orkestras be visų šių muzikinių kelionių ir toliau džiugins dalyvaudamas įvairiose valstybinėse šventėse.