“Trimito” 2014 metų muzikinės kelionės

Orkestras TrimitasValstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ pirmąjį 2014-ųjų metų pusmetį Lietuvos publikai dovanos gražią puokštę muzikinių renginių. Rengiamos unikalios naujos ir esamos koncertų programos, aktualios ir paklausios kiekvienam klausytojui, išsiskiriančios savo žanru bei atlikimu, atliekamos bendradarbiaujant su kviestiniais atlikėjais ir kitais meno kolektyvais.

Sausio 17 d. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, orkestras „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis) dovanos muzikinį sveikinimą meno ir mokslo žurnalo „Muzikos barai“ rubrikos „Dūdų kampas“ 15 metų šventėje. Ši rubrika atspindi Lietuvos pučiamųjų instrumentų kolektyvų gyvenimą, jų renginius, atlikėjus ir pūtikų pedagogus.

Sausio 31 d. – vasario 3 d. kolektyvas pristatys Lietuvą viename didžiausių ir reikšmingiausių Europos pučiamųjų orkestrų festivalių “Musikparade 2014“ Vokietijoje. Į šį populiarujį renginį orkestras kviečiamas kasmet ir tai tik patvirtina faktą, kad Vokietijos publikai “Trimitas” suteikia daug gražių emocijų. Pasirodymo programoje kolektyvas pristatys nacionalinius lietuvių kompozitorių kūrinius taip pat bendrame Europos orkestre atliks Europos bei pasaulio kompozitorių muziką.

Vasario – balandžio mėn. Lietuvos regionuose ir didžiosiose miestų arenose rengiamas jubiliejinis koncertinis turas vieno žymausių lietuvių kompozitoriaus Algimanto Raudonikio 80-mečiui paminėti.  Grojant visada jaunatviškam „Trimitui“ (vyr. dirigentas U. Vaiginis), koncertines programas atliks Lietuvoje pripažinti atlikėjai ir kylantys jaunieji menininkai: Judita Leitaitė, Viktoras Malinauskas, Rasa Juzukonytė, Romualda Suchocka ir kt. Jubiliejinio turo didžiausias muzikinis akordas balandžio 24 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, dalyvaujant garsiausiems ir iškiliausiems Lietuvos vokalinio žanro solistams. Šis turas skirtas ne tik vyresnio amžiaus žmonių aktyvumui, bet ir jaunosios kartos pažinčiai su pripažinta lietuvių kompozitoriaus kūryba ir profesionaliuoju atlikimu.

Balandžio mėn. orkestras „Trimitas“ surengs nacionalinės premijos laureato, profesoriaus, operos solisto Vladimiro Prudnikovo jubiliejinį koncertą, kuriame skambės daug gražių, įvairių žanrų kūrinių. Muzikinius sveikinimus dovanos garsūs ir pasaulyje pripažinti solistai – profesoriaus auklėtiniai.

Kovo – balandžio bei rugsėjo – spalio mėnesiais Lietuvos regionuose kolektyvas pristatys edukacinę programą, skirtą šeimai, vaikams ir jaunimui. Šių koncertų metu į pagalbą pasitelkiant vizualinę medžiagą, skambės melodijos iš animacinių ir populiarių kino filmų, tokių kaip: Simpsonai, Disnėjaus pasaulis ir kt. Orkestras vystydamas edukacinių renginių sklaidą, siekia sudaryti sąlygas vaikams, jaunimui įsilieti ir pažinti profesionalios muzikos ir pučiamųjų instrumentų muzikos įvairovę taip pat draugiško ir pagarbaus tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo.

Balandžio 20 d. minint vieną iš didžiųjų metų švenčių – Šv. Velykas, rengiamas sakralinės muzikos koncertas Šv. Kazimiero bažnyčioje. Orkestrui tai tapo kasmetine tradicija kartu su vilniečiais ir sostinės svečiais kartu pasitikti šventes.

Gegužės – birželio mėn. vyks jau V-asis tarptautinis pučiamųjų orkestrų festivalis „Skambėkite trimitai“. Šiais metais kasmetinis „Trimito“ projektas pakvies į festivalio renginius, kuriuose dalyvaus orkestrai ir atlikėjai iš užsienio ir Lietuvos bei megėjiški orkestrai. Pavasarinę muzikos puokštę dovanos, pakviesti dalyvauti ir geriausi Lietuvos profesionalūs bei megėjiški orkestrai: Lietuvos Respublikos kariuomenės pučiamųjų orkestras  (dirigentas E. Ališauskas), Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras (dirigentas E.Miknius), Vilniaus konservatorijos pučiamųjų orkestras  “Ritmas” (A.Kučinskas), Vilniaus Žirmūnų vidurinės mokyklos moksleivių pučiamųjų orkestras “Septima” (dirigentas V. Skripkauskas), vaikų ir jaunimo pučiamųjų orkestras “Jovaras” (dirigentas U. Vaiginis), Kauno pučiamųjų orkestras “Ąžuolynas” (dirigentas R. Kukulskis).

Birželio – liepos mėn. „Trimitas“ organizuoja jau tradicija tapusį XV-ąjį tarptautinį Br. Jonušo pučiamųjų orkestrų festivalį, kurio geografija palies ir Br. Jonušo gimtinę Žemaitijoje. Orkestras tapo ištikimu kompozitoriaus, žymaus prieškario Lietuvos kapelmeisterio, dirigento, tituluojamo lietuviškų maršų “karaliumi” Broniaus Jonušo muzikos, jo atminimo puoselėtoju. Per festivalio istoriją kito renginiuose pristatomi žanrai, tačiau šio projekto tikslas išlieka tapatus, klausytojus miestuose, miesteliuose kas kartą vis naujomis spalvomis supažindinti su lietuvių ir užsienio kompozitorių muzikos kūriniais, skambančia klasikine, sakraline muzika taip aktyvinant regionų kultūrinį gyvenimą.

Birželio mėnesį visada jaunatviškas orkestras „Trimitas“ pristatys ir vilniečius bei sostinės svečius pakvies į trečią kartą vyksiantį koncertų ciklą „Trimito“ vasaros muzika“. Siekdamas būti aktyviu sostinės vasaros kultūrinio gyvenimo dalyviu ir pristatyti platesnes, įvairesnes savo kūrybinės veiklos galimybes, orkestras tęsia tradiciją, kasmet, vasaros pradžioje, pristatyti populiariausių muzikos kūrinių, oratorijų bei pasaulinį pripažinimą pelniusios muzikos projektą. Koncertų žanrinė įvairovė, cikle pristatomi pamėgti ir žymūs šalies atlikėjai pagyvins vasaros kultūrinių renginių panoramą.

Be visų šių gražių muzikinių kelionių „Trimitas“ visus klausytojus džiugins dalyvaudamas ir įvairiose valstybinėse šventėse.

Iki gražių susitikimų!