„Trimitas“ – tarptautiniame muzikos festivalyje Kinijos Liaudies Respublikoje

2018 m. balandžio 27-gegužės 2 dienomis Koncertinė įstaiga valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas D. Staponkus, vyr. dirigentas U. Vaiginis) dalyvaus 11-ame tarptautiniame Šanchajaus pučiamųjų orkestrų festivalyje, kuris yra gerai pasaulyje žinomo tarptautinio muzikos festivalio „Šanchajaus pavasaris“ dalis.
Festivalyje orkestras „Trimitas“ pirmą kartą atstovaus Baltijos šalis ir Lietuvą, pristatys Lietuvos šimtmečiui skirtą programą bei festivalio atidarymo ir uždarymo ceremonijose atliks specialiai šiam festivaliui užsakytus Kinijos kompozitorių kūrinius. Orkestras į festivalį vyksta Kinijos simfoninių orkestrų ir ansamblių asociacijos kvietimu.

Festivalio programa išdėstyta per kelias dienas. Atidarymo ceremonija tradiciškai vyksta Huangpu  upės, dalijančios Šanchajaus miestą į dvi dalis, krantinėje. Šiemet festivalio atidarymas sutampa su kitu svarbiu įvykiu – naujausio kruizinio laivo pristatymu. Orkestras sulaukė išskirtinio festivalio organizatorių dėmesio – „Trimitas“ ir Kinijos karinio laivyno reprezentacinis orkestrai kartu atliks specialiai šiai ceremonijai parašytą kūrinį „Jangdzė upė“. 

Ceremonijoje festivalio dalyvius ir mūsų orkestrą sveikins Šanchajaus miesto meras p. Li Qiang.  Kasmet atidarymo ceremoniją stebi apie 300 000 žiūrovų.
 „Trimitas“ dalyvaus pasirodymuose miesto aikštėse, gatvių eitynėse, pristatys šimtmečio programą Fudan Zhengda Universiteto salėje bei Gala koncerte uždarymo ceremonijoje. Drauge su orkestru pasirodymuose dalyvaus ir šokėjų grupė – choreografė L. Bernatavičienė parengė įspūdingus žygiavimo elementus bei choreografines miniatiūras.

 „Šanchajaus Pavasario“ festivalio istorija skaičiuoja daugiau nei 50 metų ir vienas iš pagrindinių festivalio tikslų – puoselėti nacionalinės muzikos tradicijas, pristatyti ne tik savo šalies muzikos kolektyvus, bet ir menininkus iš viso pasaulio.  Festivalio pučiamųjų orkestrų žanre kasmet dalyvauja orkestrai iš 26 Kinijos regionų bei įvairių pasaulio šalių – Australijos, Pietų Korėjos, JAV, Čekijos, Malaizijos, Austrijos, Ispanijos, Vokietijos ir kitų šalių. Organizatoriai teigia, kad daugiau nei 30 000 dalyvių jau yra muzikavę festivalio renginiuose, kasmet pučiamųjų orkestrų festivalio renginius stebi ir aplanko virš 1 milijono žiūrovų.

Festivalio organizatoriai ir valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kviečia tautiečius, gyvenančius ar esančius Šanchajuje balandžio 27-gegužės 2 dienomis apsilankyti 11-ojo Šanchajaus pučiamųjų orkestrų festivalio renginiuose.

 

Organizatorių informacija