„Trimitas“ – tarptautiniame festivalyje Lenkijoje pripažintas geriausiu

Gegužės 23-24 dienomis, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ viešėjo Lenkijoje, II-ame tarptautiniame Pabaltijo pučiamųjų orkestrų festivalyje „Zblewo 2015“, kuriame pelnė tris tarptautinio festivalio įsteigtus prizus. “Trimitas” buvo pripažintas geriausiu festivalio orkestru, pelnė Lenkijos Respublikos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministro Marek Sawicki įsteigtą taurę, konkursinėje programoje laimėta I vieta ir Auksinė Šv. Florijono statulėlė, konkursinėje eisenos programoje užimta III-ioji vieta ir Šv. Florijono statulėlė, kolektyvui įteiktas piniginis 3400 zlotų prizas.

Pasak VPIO „Trimitas“ vadovo Deivido Staponkaus, šios gastrolės organizuotos bendradarbiaujant su Lenkijos kultūros ir paveldo ministerija bei Gdansko Pabaltijo kultūros centru, tai puikaus mūsų bendradarbiavimo su Lenkijos institutu Vilniuje įrodymas, mūsų darbų, patirties bei Lenkijos publikos įvertinimas.

Gdansko ir Zblewo miestų publikai „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis) kartu su merginų choreografine grupe (choreografė Lilija Bernatavičienė) pristatė koncertines programas iš nacionalinių lietuvių kompozitorių kūrinių premjerų (2015) bei lietuvių ir pasaulio kompozitorių muzikos aukso fondo repertuaro ir atliko bendrus festivalio koncertinės programos kūrinius diriguojant Ireneusz Stromski (Lenkija).