“Trimitas” sveikins Lietuvos moksleivius, studentus ir pedagogus koncerte „Beauštanti aušrelė“

rugsejoRugsėjo 1-oji – mokslo ir žinių diena, naujųjų mokslo metų pradžia visiems Lietuvos moksleiviams, studentams ir pedagogams. Kartu ši atmintina diena Lietuvai tapo pirmąja tikra laisvės diena, kai 1993 m. paskutiniai Rusijos kariniai daliniai paliko Lietuvą. Šiais metais minime ir “Baltijos kelio” 25-erių metų sukaktį, kuomet 1989 m. trys Baltijos valstybės – Lietuva, Latvija ir Estija, gyva žmonių grandine stovėjo susikibę rankomis, norėdami pasipriešinti sovietų valdžiai. Minime Lietuvos narystės Europos sąjungoje ir gynybinės NATO – Šiaures Atlanto sutarties organizacijoje 10 metų sukaktį.

Rugsėjo 1-ąją dieną, 18.45 val. –  Lietuvos muzikų rėmimo fondas jau 20-ą kartą Mokslo metų pradžią ir Laisvės dieną kviečia pažymėti tradicija tapusiu šventiniu koncertu “Beauštanti aušrelė”. Kaip ir kasmet koncertą Lietuvos žmonėms tiesiogiai transliuos Lietuvos radijas ir televizija.

Praeitis mus išmokė taikiai, su daina siekti laisvės, praeitis mums dovanojo laisvę kurti rytojų. Pabrėžiant šventės svarbą ir reikšmę, dainų ir muzikos puokštę dovanos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, Lietuvos kariuomenės orkestras, valstybinis choras „Vilnius“, merginų choras „Liepaitės“ ir solistai: nuostabaus balso savininkas Maestro Virgilijus Noreika (tenoras), trys jauni, talentingi atlikėjai: Tomas Pavilionis (tenoras), Jonas Sakalauskas (baritonas), Eugenijus Chrebtovas (bosas – baritonas) ir Egidijus Ališauskas (birbynė).  Taip pat pasirodys šaunus būrys jaunų atlikėjų ir kolektyvų, Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurso „Dainų dainelė“ laureatai: Ernestas Brazovskis, Milda ir Teresė Andrijauskaitės, Meda Mitkutė, Karolina Ruikytė ir ansamblis „Keberiokšt“, Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos vaikinų ansamblis ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai: Emilė Dačinskaitė, Izabelė Jankauskaitė, Salomėja Petronytė, Laurynas Kanevičius, Laurynas Jakutis, Mantas Jarašūnas. Koncerte skambės gražiausios dainos, kurias minėdami Lietuvos šviesuoliai, mus skatino mylėti savo kraštą ir garsių užsienio kompozitorių kūriniai.

Šventę globoja LR Prezidentė, remia Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.

Šiuo gražiu, tradicija tapusiu koncertu, orkestras „Trimitas“ simboliškai pradeda naująjį 58-ąjį koncertinį sezoną ir rugsėjo 26 d. 18 val. savo gerbėjų ir visų mylinčių muziką lauks Kotrynos bažnyčioje, XV-ojo tarptautinio Br. Jonušo festivalio koncerte skirtame „Trimito“ 58-ojo sezono atidarymui.

Mokslo metų pradžios proga visiems mokiniams, studentams ir pedagogams, jaunatviško veržlumo, stiprybės, atkaklumo, sėkmės kasdieniuose darbuose ir siekiuose.