„Trimitas“ – prasmingai gražiame projekte „Kartu sveikti lengviau“

 

trimitasKasmet vasario 4-ąją minima pasaulinė kovos su vėžiu diena. Prisidedant prie šios dienos minėjimo ir susivienyjant bendrai kovai su klastinga liga, pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA ir Kultūros ministerija pristatė Lietuvoje kol kas pirmą ir vienintelį Europoje bei pasaulyje projektą “Kartu sveikti lengviau”. Šio projekto globėjas kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Onkologinės ligos diagnozę Lietuvoje išgirsta kasdien dešimtys žmonių, kasmet 3,2 mln. Europos gyventojų. Nepaisant didelės pažangos vėžio mokslinių tyrimų ir gydymo srityje, vėžys tebėra vienas pagrindinių sveikatos rūpesčių. Mokslininkų įrodyta, kad gera psichologinė savijauta padeda sveikti greičiau. Šiais laikais niekas neabejoja, kad menas, muzika žmogui daro didelį poveikį. Muzikos skleidžiami garsai, ne tik maloniai virpina sielą, bet ir veikia visą organizmą, kūną ir protą, žmogaus vidinį pasaulį, emocijas bei nuotaiką.

Projekto „Kartu sveikti lengviau“ metu onkologinės ligos paliesti žmonės kviečiami nemokamai dalyvauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Į šį projektą įsitraukė įvairios Lietuvos kultūros įstaigos (teatrai, muziejai ir kt.). Renginiuose dalyvaujančių onkologinės ligos paliestų žmonių meniniai įgūdžiai nebūti, svarbiausia dalyvauti, išgyventi malonių pojūčių, naujų potyrių ir džiaugsmo.

Projekte „Kartu sveikti lengviau“ dalyvauja ir Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, kurio jaunatviškumas ir profesionalumas džiugina ne tik Liertuvos, bet ir Europos publiką. Vasario 22 d. 10 val. – Vilniaus universiteto onkologijos institute, orkestras pakvies dienos pradžią pasitikti šiltomis emocijomis, džiaugsmu, tikėjimu ir viską vienijančia muzika.

„Kartu sveikti lengviau“ – prasmingas ir gražus projektas sujungantis įvairias socialines grupes – onkologinės ligos paliestus žmones, žymius Lietuvos kūrėjus, menininkus, aktyvius visuomenės narius, medikus, savivaldybes. Tikimasi, šiais metais kultūros renginiuose sulaukti apie 5 tūkstančių onkologinėmis ligomis sergančių žmonių. Į kultūros renginius onkologiniai ligoniai galės patekti turėdami specialią POLA kortelę, kurią nemokamai išduoda projekto ambasadoriai septyniuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Birštone, Visagine, Šilutėje, Klaipėdoje ir Alytuje.