“Trimitas” – pirmą kartą Vienos pokylyje

vienos.pokylis-trimitasDar viena gana neįprasta aikštele “Trimitui” taps Vilniuje vasario 9 d. vyksiančio Vienos pokylio scena. Miesto rotušėje Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro muzikantai atliks Lotynų Amerikos šokių programą, taip pat koncertuos kartu su žinomais solistais Kristina Zmailaite ir Edmundu Seiliumi, Vaidu Vyšniausku, “Trimis panteromis”.

„Pamatęs, kaip profesionaliai dirbo „Trimitas“ tarptautinių šokių festivalyje „Lithuanian open“, nusprendžiau pakviesti šį kolektyvą ir į Vienos pokylį, – sakė vienas jo organizatorių Arnoldas Riekumas. – „Trimitas“ puikus kolektyvas, galintis groti ne tik aikštėse, bet ir koncertų salėse, šokių čempionatuose ar iškilminguose pokyliuose“.

Vienos pokylis, kuriame pirmą kartą Lotynų Amerikos šokių programą gros Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ – tai pirmasis labdaros renginys mūsų šalyje. Šiemet Vienos pokylio labdara bus skirta Lietuvos skausmo draugijos neuropatinį skausmą patiriančių ligonių gydymui. Bus nupirkti reikalingi vaistai, kurių nekompensuoja Valstybinės ligonių kasos. Fondo “Mamų unija” prašymu labdara taip pat bus skiriama ir Vilniaus universiteto Santariškių klinikų filialo Onkohematologinio skyriaus reikalingai įrangai ir gydymo priemonėms įsigyti.

Šiame visuomenės pokylyje, kurio globėjas – nepaprastasis ir įgaliotasis Austrijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje JE dr. Helmutas Kolleris, dalyvauja žinomi šalies politikos, verslo, kultūros veikėjai, taip pat visi norintieji prisidėti prie labdaros.

Standartinių šokių programą Vienos pokylyje atliks Jaroslavo Cechanovičiaus vadovaujamas šokių muzikos orkestras, Lotynų Amerikos – „Trimito“ muzikantai. „Anksčiau šokių muzikos „Trimitas“ negrodavo, – sako jo vyriausiasis dirigentas Ugnius Vaiginis. – Kai mus pakvietė į tarptautinį šokių festivalį, vykusį Vilniaus „Siemens“ arenoje, buvome priversti pasitobulinti, įsigilintį į šį žanrą, nugludinti štrichus. Grodamas šokių muziką turi ją atlikti absoliučiai ritmiškai. O po sėkmingo debiuto „Trimitą“ ėmė kviesti ir kiti panašių renginių organizatoriai. Tad dabar mūsų orkestras vis labiau pastebimas netgi šokių muzikos pasaulyje“.