„Trimitas“ pasitinka vasaros atostogas

trimitasLiepos mėnesį valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras “Trimitas” baigia 57-ąjį koncertinį sezoną ir pasitinka vasarą. Sezono metu nuskambėjo 81 koncertas, kuriuose orkestras paruošė ne vieną gražią, išskirtinę, unikalią klasikinės, šiuolaikinės, sakralinės muzikos programą.
Orkestras surengė tarptautines, sudėtingas ir kartu intriguojančias muzikines programas su garsiais pasaulio menininkais: eufonijos virtuozu Steven Mead (Didžioji Britanija), egzotiškąja eufonininke iš Japonijos Misa Akahoshi, per­ku­si­nin­ku, profesoriumi Pio­tr Su­tt (Lenkija), svečiu iš Meksikos – perkusininku Javieru Nandayapa.
Sveikindami lietuviškos estrados ir populiariosios muzikos korifėjų, kompozitorių Algimantą Raudonikį gražaus 80-ojo jubiliejaus proga, „Trimitas“ pristatė kompaktinę plokštelę „Kur aukštas klevas“ ir jubiliejinį koncertinį turą „Skinsiu raudoną rožę…“ Lietuvos miestuose ir miesteliuose su žinomais, pripažintais ir jaunais atlikėjais: Judita Leitaite, Viktoru Malinausku, Ieva Juozapaityte, Rasa Juzukonyte, Romualda Suchocka, Vaida Genyte, Edmundu Seiliumi, Tomu Pavilioniu, Mečislovu Subeliu, Vladu Bagdonu. Finaliniame koncerte, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre dalyvavo ir Eugenijus Chrebtovas, Vytautas Šiškauskas bei Valdemaras Frankonis.
Didelio pasisekimo sulaukė ir antrasis bendras valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ ir garsiausio Lietuvos sportinių šokių kolektyvo „Žuvėdra“ projektas “Naujametinis Žuvėdros skrydis“ su šventiniu trenksmu praskriejęs pro didžiausius Lietuvos miestus ir 2014-uosius metus pasitikęs drauge su visiems gerai žinomais solistais Liudu Mikalausku, Jeronimu Miliumi, charizmatiškuoju gitaristu Tomu Varnagiriu bei Vilniaus Šachmatinio choru vadovaujamu grupės „Šarka“.
Kaip ir kiekvienais metais orkestras reprezentuoja Lietuvos kultūrą tarptautiniuose užsienio festivaliuose. Šiemet kolektyvas viešėjo kasmetiniame viename didžiausių Europoje pučiamųjų orkestrų festivalių „Musikparade 2014“, didžiosiose Leipcigo, Magdeburgo ir Oberhauzeno arenose. Bendradarbiaujant su Lenkijos kultūros institutu Lietuvoje ir Baltijos jūros kultūros centru Lenkijoje buvo surengtos gastrolės Lenkijoje „Baltijos jūros pučiamųjų orkestrų festivalyje Zblewo 2014“.
Pirmą kartą “Trimito” istorijoje, Lietuvoje, galbūt ir Europoje, pučiamųjų instrumentų orkestras atliko operinio žanro kūrinius jubiliejiniuose profesoriaus, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Vladimiro Prudnikovo koncertuose „Mano kelias…“. Kartu su Maestro pasirodė profesoriaus auklėtiniai – dainavimo klasės studentai bei jau baigę garsūs, pasaulyje pripažinti atlikėjai: Raimundas Juzuitis (bosas), Kostas Smoriginas (bosas) ir profesorius Vytautas Juozapaitis (baritonas).
„Trimitas“ nepamiršo jau penkerius metus organizuojamo pučiamųjų orkestrų festivalio „Skambėkite trimitai“, kuriame kasmet dalyvauja geriausi Lietuvos profesionalūs ir mėgėjiški orkestrai. Pirmasis festivalis patvirtino, kad renginių pristatymo formų įvairovė kelia susidomėjimą ir tampa kasmetine sostinės kultūrinio gyvenimo tradicija.
Vasaros pradžioje „Trimitas“ didingame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų kieme pristatė įspūdingąją Carl Orff oratoriją „Carmina Burana“. Įstabaus ir stiprių emocijų reikalaujantį kūrinį atliko valstybinis choras „Vilnius“, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, solistai: Irena Zelenkauskaitė (sopranas), Kęstutis Alčiauskis (tenoras), Arūnas Malikėnas (baritonas), dirigentas Dainius Pavilionis.
Šį sezoną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos didžiojoje salėje orkestras surengė ilgamečio „Trimito“ vadovo ir vyriausiojo dirigento Ramučio Balčiūno 80-ųjų gimimo metinių paminėjimo koncertą. Maestro talento dėka kolektyvui 1966 m. buvo suteiktas „Trimito“ vardas, o 1971 m. oficialiai pripažintas valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru.
Siekdamas būti aktyviu sostinės vasaros kultūrinio gyvenimo dalyviu ir pristatyti platesnes, įvairesnes savo kūrybinės veiklos galimybes, orkestras tęsdamas tradiciją, pakvietė į trečią kartą vykusį koncertų ciklą „Trimito“ vasaros muzika“, koncertus įspūdinguose „Kultūros naktis“ ir „Žagarės vyšnių“ festivaliuose.
Šiemet jubiliejinėje Dainų šventės „Čia – mano namai”, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerte „Vario audra“, publiką džiugino ir legendinis valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kartu su merginų choreografine grupe atlikdamas įspūdingą, žavingai žaismingą defilė programą.
Be visų šių gražių muzikinių kelionių „Trimitas“ kartu su visa Lietuva paminėjo ir valstybines šventes. Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos mokslų akademijos salėje įvyko iškilmingas koncertas – minėjimas „Lietuviais esame mes gimę“, kuriame pirmą kartą skambėjo trys pasaulinės – lietuviškos, specialiai valstybės atkūrimo dienos progai, sukurtos muzikinės premjeros: Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato prof. Vytauto Laurušo „Malda“, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Algirdo Martinaičio „Šalis mana – širdis mana“, Laimio Vilkončiaus „Garbės himnas“.
Lietuvos Nepriklausomybės dieną, Kovo 11-ąją, Lietuvos Respublikos Seime nuskambėjo koncertas „Kokia nuostabi, Lietuva, esi“. Su ypatinga švente Tėvynę sveikino ir koncertą papuošė „Trimitas“ ir vienas brandžiausių valstybinis choras „Vilnius“.
Šiemet Lietuva mini narystės NATO, Šiaurės Atlanto Sutarties organizacijoje, dešimtmetį. Šia proga, kovo 29-ąją Simono Daukanto aikštėje šventinį muzikinį sveikinimą su marširavimo elementais ir merginų choreografine grupe, Lietuvai ir NATO, dovanojo valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras “Trimitas”.
“Trimitas” liepos 12-ąją pasveikino antrai kadencijai išrinktą ir inauguruotą Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Lietuvos žmones.
Šiuo gausiu renginių maratonu orkestras pasitiko kasmetines kolektyvo vasaros atostogas. Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ linki šiltos vasaros, gražių įspūdžių ir dėkoja visiems už meilę ir palaikymą.