“Trimitas” pasitinka mokslo metų pradžią

 2013-beaustanti.ausrele-trimitasRugsėjo 1 d. į Simono Daukanto aikštę prie prezidentūros, kviečia tradicija tapęs šventinis koncertas “Beauštanti aušrelė”, kuris skirtas mokslo metų pradžiai ir Laisvės dienai paminėti, nes šiemet sukanka 10 metų, kuomet 1993 m. rugpjūčio 31 d. iš Lietuvos buvo išvesta Rusijos armija.

Organizuoti, pirmąją mokslo metų dieną lydintį koncertą, prieš 19 metų kilusią idėją prasmingai tęsia Lietuvos muzikų rėmimo fondas (LMRF) į spalvingą muzikinę puokštę sukviesdamas iškiliausius šalies solistus ir kolektyvus. Pirmaisiais metais ši šventė vyko Katedros aikštėje, vėliau persikėlė į S. Daukanto aikštę prie prezidentūros, taip pabrėžiant šventės svarbą ir reikšmę. „Beauštanti aušrelė“ kasmet tiesiogiai transliuoja Lietuvos radijas ir televizija, tad renginys pasiekiamas visiems Lietuvos žmonėms.

Rugsėjo 1 d. koncerte “Beauštanti aušrelė“ populiarius Lietuvos ir užsienio kompozitorių muzikinius kūrinius dovanos Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dir. Ugnius Vaiginis), Lietuvos kariuomenės orkestras (vyr. dir. majoras Egidijus Ališauskas) kartu su valstybiniu choru „Vilnius“ (vyr. dir. prof. Povilas Gylys), berniukų ir jaunuolių choru „Ąžuoliukas“ (vyr. dir. prof. Vytautas Miškinis), berniukų ir jaunuolių choru „Dagilėlis“ (dir. Remigijus Adomaitis), pianistu-kompozitoriumi Laimiu Vilkončiu. Šventiniame koncerte taip pat pasirodys šaunus būrys jaunų bei jau visiems gerai Lietuvoje žinomų solistų: Viktorija Miškūnaitė, mezzo-sopranas Jovita Vaškevičiūtė, 2008 m. Lietuvos atstovas Eurovizijoje Jeronimas Milius, klarnetininkas-virtuozas, profesorius Algirdas Budrys, Vytautas Giedraitis ir profesorius, Lietuvos Nacionalinės premijos laureatas Vytautas Juozapaitis.

Šiuo gražiu, tradicija tapusiu koncertu, orkestras „Trimitas“ taip pat prisideda prie sveikinimų ir linki visiems mokiniams, studentams jaunatviško veržlumo ir atkaklumo, o mokytojams ir dėstytojams tvirtumo bei stiprybės.

Prasmingų ir sėkmingų naujųjų mokslo metų!