„Trimitas“ naująjį sezoną pradėjo nuo prezidentūros ir rotušės

Gerimantas Statinis
foto Antanas Minkevičius

2012.09.01
Mokslo šventės proga 2012-09-01 Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras su gera nuotaika pradėjo savo naująjį koncertinį sezoną. Keista, tačiau šie prasideda ne nuo kalendorinių metų pradžios, tačiau taip pat kaip ir mokslo metai – nuo rudens. Gal dėl to ir sakoma, kad žąsiukus skaičiuojama rudenį…

Koncertas „Beauštanti aušrelė“ su Maironiu buvo skirtas Mokslo metų pradžiai ir Laisvės dienai paminėti, jau kelintą kartą iš eilės jis pradedamas S.Daukanto aikštėje prie prezidentūros, taip pabrėžiant šios šventės svarbą ir reikšmę.

Diriguojant vyr. dirigentui Ugniui Vaiginiui, kartu su „Trimito“ orkestru kartu dainavo Vilniaus mergaičių ir merginų choras „Liepaitės“ (dirigentė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė)ir Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz island“. Koncertas buvo pradėtas Tautine giesme ir prezidentės sveikinimu. Šiltas rudens vakaro lietutis nesutrukdė žiūrovams mėgautis gražia muzika ir profesionaliais atlikėjais. Kristinos Zmailaitės ir Edmundo Seiliaus šeimyninis duetas darniai padainavo E. Levi, dainą „Aš tikiu“ kurią aranžavo E. Bružas. Kitas duetas su Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate Asta Krikščiūnaite ir Vaidu Vyšniausku atliko dainą „Vilties spindulys“ kuriai žodžius parašė Izraelio prezidentas Shimon Peres‘as. Maestro prof. Virgilijus Noreika klausytojus pamalonino kaskart vis naujai skambančiomis ir nepakartojamomis kompozitoriaus Algimanto Raudonikio „Švelnumas“ ir „Vilniaus antante“ dainomis.

Koncertą galėjo stebėti visos Lietuvos žiūrovai, kuris buvo tiesiogiai transliuojamas per LRT televiziją, o jo režisierė I.Didžiulienė pasistengė, kad koncerte netrūktų ir solinių jaunųjų atlikėjų pasirodymų. Skambant J.Naujalio „Lietuva brangi“ melodijai visi žiūrovai atsistojo, pagerbdami žodžių autorių Maironį, kurio metus šiemet švenčiame, o taip pat šią dainą, kuri sovietmečiu buvo tapusi antrąja Tautine giesme.

Kitą, rusėjo 2 dieną, „Trimito“ orkestras prie Vilniaus rotušės savo koncertu pabaigė vasaros pučiamųjų orkestrų ir bigbendų koncertų ciklą. Rotušės ceremonmeisteris ragino negailėti ovacijų orkestro vyr. dirigentui Ugniui Vaiginiui, žaviosioms šokėjoms ir orkestro muzikantams, nuotaikingai atliekantiems defile programą. „Trimito“ koncertas papuošė Sostinės dienų šventę ir ypač gerų įspūdį paliko Vilniaus svečiams, jie dar ilgai fotografavo muzikantų fotosesiją, priminsiančią jiems ne tik profesionaliai atliktą muziką, tačiau ir sumaniai paruoštą šou reginį.