“Trimitas” kvies pasitikti mokslo metų pradžią koncerte „Beauštanti aušrelė“

Rugsėjo 1-oji – mokslo ir žinių, pirmoji naujųjų mokslo metų diena visiems Lietuvos moksleiviams, studentams, pedagogams, kartu ši atmintina diena Lietuvai tapo pirmąja tikra laisvės diena. Paminėti Mokslo, žinių ir Laisvės dienas 19 val. Simono Daukanto aikštėje prie prezidentūros pakvies, jau tradicija tapęs Lietuvos muzikų rėmimo fondo (LMRF) organizuojamas šventinis koncertas “Beauštanti aušrelė”. Šventę globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kaip ir kasmet koncertą tiesiogiai transliuos Lietuvos radijas ir televizija.

Pabrėžiant šventės svarbą ir reikšmę, pakilia nuotaika, daina jungiančia ir vienijančia dalinsis Lietuvoje pripažinti solistai, kolektyvai: valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas D. Staponkus, vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis); valstybinis choras „Vilnius“ (vadovas V. Bagdonas, meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas); vienas garsiausių Lietuvos tenorų, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatas Virgilijus Noreika (tenoras); užsienio scenose vaidmenis kuriantis Vaidas Vyšniauskas (tenoras); nuostabaus balso savininkas, profesorius, Lietuvos Nacionalinės premijos laureatas Vytautas Juozapaitis (baritonas); Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, mezzo-sopranas Jovita Vaškevičiūtė; populiariosios muzikos žanro atstovas, šlagerių karalius Kąstytis Kerbedis; stipraus tembro atlikėjas, operos solistas Vladas Bagdonas (bosas). Šventinį koncertą papuoš ir jaunoji karta: televizijos konkurso „Dainų dainelė 2016“ laureatai ir dalyviai: Justė Dumčiūtė; Algirdas Benetis; Marija Polina Zinkevičiūtė ir Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos vokalinis instrumentinis ansamblis; Lukrecija Kliučinskaitė ir Vakarė Vaisinaitė iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos; Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vokalinis ansamblis ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos vaikinų vokalinis ansamblis „Bros“.

Vakaro programoje skambės populiarūs klasikos ir šandienos autorių kūriniai, kurių daugelio aranžuotes parengė kompozitorius Jaroslavas Cechanovičius, o koncertą ves žavingoji Sigita Stankevičiūtė.

Šiuo Mokslo, žinių ir Laisvės dienas tradicija tapusiu renginiu, orkestras „Trimitas“ simboliškai keliauja į naująjį 60-ąjį jubiliejinį sezoną, kurį pristatys 2016 m. rugsėjo 12 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ sveikina mokinius, kuriuos pirmą kartą pasitinka mokykla, grįžusius siekti tolimesnių mokslo žinių visus Lietuvos pedagogus ir linki atkaklumo, kūrybiškumo, išminties ir kantrybės kasdieniuose darbuose ir siekiuose.