„Trimitas“ kviečia džiaugtis pavasariu ir pasitikti vasarą

trimitasAtkeliavus nors ir permainingam, bet maloniam ir ilgai lauktam pavasariui bei pasitinkant arkeliaujančią vasarą, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ džiaugiasi naujais įspūdžiais ir įdomiais įvykusiais bei įvyksiančiais koncertais.

Balandžio – gegužės mėn. orkestras „Trimitas“ pristatė vieno ryškiausių Lietuvos bosų, operos solisto, profesoriaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vladimiro Prudnikovo jubiliejinius koncertus „Mano kelias“ Vilniuje, Jurbarke ir Kaune. Muzikinius sveikinimus dovanojo profesoriaus ugdomi studentai ir jau baigę Vladimiro Prudnikovo dainavimo klasę garsūs, pasaulyje pripažinti solistai: Raimundas Juzuitis (bosas), Kostas Smoriginas (bosas) ir profesorius Vytautas Juozapaitis (baritonas). Šie koncertai buvo tikras iššūkis tiek pačiam Maestro, tiek ir orkestrui, nes pirmą kartą Lietuvoje, galbūt ir Europoje, pučiamųjų instrumentų orkestras atliko operinio žanro kūrinius. Visi trys šventiniai koncertai buvo sutikti aplodismentais ir nuoširdžiais padėkos žodžiais.

Gegužės 9 d. valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ šventine eisena Gedimino prospektu sveikino ir kvietė vilniečius ir sostinės svečius į Europos dienos šventės atidarymą. Europos diena – tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę pradėta švesti nuo 1950 m. gegužės 9 d., kuomet Prancūzijos užsienio reikalų ministras Reoberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją. Lietuvoje ši diena minima nuo 2002 metų.
Orkestras “Trimitas” gegužės 10 d. iškilmingu atidarymo koncertu sveikino jau keturioliktąją Tulpių žydėjimo šventę, garsinančia Burbiškio dvarą visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Šioje pavasarinėje šventėje “Trimitas” surengė net du koncertus. Antrasis kartu su su žymiais Lietuvos atlikėjais: Egle Juozapaitiene, Marta Lukošiūte, Ieva Juozapaityte, Tomu Pavilioniu ir Jeronimu Miliumi, kvietė šventės svečius pasiklausyti gražiausių ir populiariausių muzikinių kūrinių, kuriuos lydėjo gausios ovacijos.

Gegužės 18 d. vadovaujant “Trimitui” nuo Katedros iki Lukiškių aikštės nusidrieks Šeimų eisena, minint tarptautinę šeimos dieną, kurią vainikuos šeimų iškyla Lukiškių aikštėje.

Gegužės mėn. startuoja jau V-asis tarptautinis pučiamųjų orkestrų festivalis “Skambėkite trimitai”, kuriame pristatomos pučiamųjų orkestrų muzikavimo tradicijos. Gegužės 24 d. 15 – 17 val. Vilniaus miesto širdyje Rotušės aikštėje, pavasarinę muzikos puokštę dovanos energingasis festivalio šeimininkas – orkestras „Trimitas“ ir Kauno miesto pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas”. Gegužės 25 d. 15 – 17 val. Lietuvos publiką sveikins Vilniaus Žirmūnų gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras „Septima“, Vilniaus konservatorijos pučiamųjų orkestras „Ritmas“ ir valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras “Trimitas”.

Siekdamas būti aktyviu sostinės vasaros kultūrinio gyvenimo dalyviu bei pristatyti platesnes ir įvairesnes savo kūrybinės veiklos galimybes orkestras “Trimitas” birželio 7 d. ištaigingame LDK Valdovų rūmų didžąjame kieme pristatys XX a. klasikinės muzikos kompozitoriaus Carl Orff įspūdingąjį kūrinį “Carmina Burana” kartu su solistais, chorais “Vilnius” ir “Polifonija”.

Birželio mėn. jau tradicija tapęs XV-asis Br. Jonušo pučiamųjų orkestrų festivalis aplankys Žemaitiją. Šis festivalis skirtas prisiminti Bronių Jonušą – kompozitorių, žymų prieškario Lietuvos kapelmeisterį, dirigentą, tituluojamą lietuviškų maršų “karaliumi”. Šie metai jau 20-ieji kuomet valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro “Trimitas” muzika džiugina Br. Jonušo gimtinę ir 10-ieji kai buvo įkurtas ir duris atvėrė Broniaus Jonušo muziejus Ylakiuose.
Birželio 20 d. 18 val. orkestras pakvies į aštuntus metus vyksiantį vienos nakties kultūros ir meno festivalį “Kultūros naktis”. Šiais metais kolektyvas pristatys ir kvies pasiklausyti lietuviškosios estrados klasiko, kompozitoriaus Algimanto Raudonikio dainų, kurias atliks jaunoji karta, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros studentai.

Liepos 5 d. susitikime Kalnų parke, Lietuvos Dainų šventės viename iš siautulingiausių renginių – pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerte „Vario audra“.

Iki gražių susitikimų !!!