„Trimitas“ keliauja į tarptautinį festivalį Vokietijoje

 

musikparade2012Vienas didžiausių Europoje pučiamųjų orkestrų festivalių „Musikparade 2014“, vyksiantis daugelyje Vokietijos miestų, laukia atvykstant „Trimito“. Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras didžiosiose Leipcigo, Magdeburgo ir Oberhauzeno arenose pasirodys sausio 31 – vasario 2 dienomis. Į šį populiarųjį renginį orkestras kviečiamas kelis metus iš eilės ir tai tik patvirtina faktą, kad Vokietijos publikai “Trimitas” suteikia daug gražių emocijų. Pasak vyriausiojo dirigento Ugniaus Vaiginio, „Trimitui“ labai svarbu dalyvauti tokio masto renginiuose, nes tai puiki galimybė pristatyti savo šalį, pamatyti naujausias orkestrinio repertuaro tendencijas, atrasti naujas pažintis ir kaupti tarptautinę patirtį. Šiemet orkestras kartu su merginų choreografine grupe festivalyje pristatys naujai paruoštą muzikinę programą su marširavimo elementais ir specialiai sukurtomis šokių kompozicijomis, kurias parengė vyriausiasis dirigentas Ugnius Vaiginis ir choreografė Lilija Bernatavičienė.

„Musikparade 2014“ – vienas didžiausių ir sėkmingiausių Europoje profesionalių karinių ir pučiamųjų orkestrų festivalių, į kurį susirenka tūkstančiai žiūrovų. Visuomet pirmąjį metų ketvirtį svečių kupinas muzikos paradas keliauja po gražiausius miestus ir yra sėkmingiausias šou spektaklis visoje Vokietijoje. Tvirtas tradicijas turintis renginys kasmet ieško ir naujų išraiškos priemonių, tad šiemet taip pat tikimasi sulaukti ne mažiau spalvingos tarptautinės pučiamųjų orkestrų paletės.

Festivalyje dalyvauja ir aukščiausio lygio muzikinį profesionalumą demonstruoja reprezentaciniai kolektyvai iš įvairių Europos šalių: Prancūzijos, Olandijos, Lenkijos, Ukrainos, Čekijos, Italijos, Kinijos, JAV ir kt. Šio parado muzikinė kelionė įvairi, orkestrų repertuarą sudaro pučiamųjų instrumentų atliekami kūriniai nuo klasikinio iki šiuolaikinio žanro muzikos. „Musikparade 2014“ vienyja tautas, buria bendram muzikavimui profesionalius ir mėgėjiškus karinius ir civilinius pučiamųjų orkestrus iš viso pasaulio.

„Musikparade“ graži tradicija – padėti žmonėms – paramos akcijos. Surinktos lėšos už išplatintus bilietus skiriamos tarptautinėms organizacijoms prižiūrinčioms vokiečių karių, žuvusių pasauliniuose karuose, kapus. Taip pat tarptautinėms vaikų labdaros organizacijoms, besirūpinančioms jų gyvenimo aplinkos gerinimu, taip pat ir vaikais turinčiais psichinę negalią.

„Musikparade 2014“ – spalvingas, įvairus ir įdomus vienas didžiausių Europoje muzikinių festivalių laukia visų atvykstančių.