“Trimitas” – „Baltijos jūros pučiamųjų orkestrų festivalyje Zblewo 2014”

trimitasValstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ paskutinę pavasario dieną, gegužės 31-ąją išvyksta į gastroles, Lenkijoje. Viešnagės metu, birželio 1 dieną tarptautiniame „Baltijos jūros pučiamųjų orkestrų festivalyje Zblewo 2014“ orkestras surengs du koncertus su dirigentu Dainiumi Pavilioniu. Koncertinės programos parengtos iš lietuvių muzikos aukso fondo repertuaro. Šios gastrolės rengiamos bendradarbiaujant su Lenkijos kultūros institutu Lietuvoje ir Baltijos jūros kultūros centru Lenkijoje.

„Baltijos jūros pučiamųjų orkestrų festivalis Zblewo 2014“ – vyksiantis jau ketvirtą kartą pristato įvairių šalių kultūros pasiekimus, profesionalumą ir tradicijas. Šių metų festivalio dalyviai, orkestrai iš Lenkijos regionų taip pat ir Baltijos šalių: Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Kaliningrado srities, Vokietijos ir Lietuvos. Pirmieji muzikinio festivalio renginiai įrodė, kad orkestrų įvairovė ir pučiamųjų instrumentų garsų gama yra vis dar patraukli bei įdomi. „Baltijos jūros pučiamųjų orkestrų festivalio“ siekis populiarinti pučiamuosius orkestrus, jų veiklą ir skatinti jaunimą muziką kurti kartu.

Šios gastrolės rengiamos bendradarbiaujant su Lenkijos kultūros institutu Lietuvoje ir Baltijos jūros kultūros centru Lenkijoje. Tai ne vienintelės „Trimito“ atsakingos gastrolės šiemet. Sausio 31 – vasario 2 dienomis orkestras kartu su merginų choreografine grupe viešėjo Vokietijoje, tarptautiniame pučiamųjų orkestrų festivalyje „Musikparade 2014”.