Šv. Kotrynos bažnyčios erdvėse “Trimito” 58-ojo sezono atidarymas

trimitasValstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ pradeda naujajį 2014-2015 metų, 58-ąjį sezoną, kuris ne mažiau turtingas ir įdomus, naujos ir esamos koncertų programos, tarptautinės pažintys ir svečiai.

Pasak VPIO “Trimitas” vadovo Deivido Staponkaus, orkestro laukia darbingas 58-asis sezonas, kuriame rengiamos ir bus pristatomos visuomenei aukšto meninio lygio programos, plėtojami tarptautinio bendradarbiavimo projektai. Kolektyvas turi daug ambicingų kūrybinių planų, tačiau ir toliau stengsis laikytis orkestro tradicijų, rengti šventinius sakralinės muzikos koncertus, džiuginti jau tradicija tapusiais tarptautinių Br. Jonušo ir “Skambėkite trimitai” festivalių koncertais, edukacinėmis programomis moksleiviams ir pedagogams, gerbėjų pamiltu koncertų ciklu „Trimito vasaros muzika“ ir dalyvauti įvairiose valstybinėse šventėse.

Rugsėjo 26 dieną, 18 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, vilniečiams, ištikimiems gerbėjams ir tiems, kurie dar nespėjo pamilti pučiamųjų žanro, orkestras „Trimitas“ pristatys 58-ojo sezono atidarymo koncertą. Vakaro programoje skambės populiarių klasikinių ir šiuolaikinių kūrinių improvizacijos, kurias kartu su orkestru atliks garsūs, iškilūs Lietuvos vokalinio ir instrumentinio žanro meistrai: kamerinio dainavimo atlikėja ir žavus mecosopranas Judita Leitaitė, bosas Vladas Bagdonas, klarnetininkas-virtuozas, profesorius Algirdas Budrys, trombonininkas Marius Balčytis ir vienas brandžiausių, žymiausių Lietuvos profesionaliųjų chorų, skaičiuojantis 41 metus, valstybinis choras “Vilnius”.

Dar viena šių metų staigmena – 58-ojo sezono atidarymo koncerte bus galima išvysti orkestrą su nauju sceniniu įvaizdžiu, kurį įgyvendino Mados namai “Cantas” ir dizaineris Egidijus Sidaras. VPIO “Trimitas” vadovas Deividas Staponkus džiaugiasi, kad kolektyvas turi galimybę bendradarbiauti su Mados namais “Cantas”, kuriančiais kokybiškus, funkcionalumą ir meną savyje talpinančius vienetinius drabužius.

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kviečia rugsėjo 26 dieną, 18 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, pasitikti 58-ąjį sezoną.