Šv. Jonų bažnyčioje pažintis su garsiais Austrijos muzikais

austrija -trimitasSpalio 25 d. 17 val. Šv. Jonų bažnyčioje, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras “Trimitas”, bendradarbiaudamas su Lietuvos ir Austrijos draugija bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija, pristato XV-ojo Broniaus Jonušo festivalio koncertą “Austrija“. Tai nauja, tarptautinė pažintis, svečiai iš Austrijos, žinomi šios šalies kultūros ir meno atstovai, dirigentai: prof. dr. Wolf Peschl ir kompozitorius, prof. Franz Cibulka. Svečiai į Lietuvą atvyksta Austrijos ambasados Vilniuje dėka. Koncerte kartu pasirodys ir įstabaus balso savininkė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, sopranas Asta Krikščiūnaitė ir vieno žymiausių pasaulyje fleitos specialistų Williamo Bennetto mokinys, fleitos virtuozas Giedrius Gelgotas. Koncerte skambės austrų baroko, klasicizmo epochos ir šiuolaikinių kompozitorių muzika, žymiausi austrų maršai bei pirmą kartą Lietuvoje atliekami kompozitoriaus Franz Cibulka kūriniai, kuriuos diriguos pats muzikas. Pasak VPIO „Trimitas“ vadovo Deivido Staponkaus, ši nauja, gyva pažintis su pripažintais menininkais ir negirdėta, bet tuo pačiu ir gerai žinoma muzika, orkestro kolektyvui yra puiki galimybė tobulinti sceninę patirtį, meistriškumą ir pažinti kitų šalių muzikos kultūrą.

Austrų kilmės, dirigentas, profesorius Wolf Peschl – Vienos pedagoginio instituto profesorius, Austrijos muzikos pedagogų asociacijos prezidentas (AGMÖ), Europos muzikos mokytojų asociacijos pirmininkas (EAS), periodinių žurmalų „Bendrasis lavinimas vidurinėje mokykloje“ ir „ Muzikinis ugdymas“ redaktorius, muzikos vadovėlių autorius, parašęs apie 135 publikacijas kultūros tema, apimant ugdymą bei muzikos politines ir didaktines problemas. Daugybė pranešimų įvairiose konferencijose ir simpoziumuose: Belgijoje, Danijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje ir kt.  W. Peschl baigė studijas muzikos ir scenos menų universitete, dirbo kaip chorvedys, pianistas ir dirigentas. Paklaustas apie valstybinį pučiamųjų instrumentų orkestrą „Trimitas“, profesorius atsakė, kad tai aukščiausio lygio orkestras, pasižymintis išties plačia programų įvairove ir Lietuvos žiūrovams palinkėjo gražių  bei smagių emocijų koncerte.

Franz Cibulka – baigė klarneto ir orkestro dirigento studijas Austrijos muzikos universitete, dirbo Johann Joseph Fux kamerinės muzikos ir muzikos teorijos konservatorijoje. Kompozitoriaus kūrybinių darbų sąrašas siekia daugiau nei 300 sukurtų kompozicijų įvairių stilių, atgimstančių bendraujant su atlikėjais ir įvairiems muzikos instrumentams. “Mano muzika visada atsiranda spontaniškai, kūrinių muzikinė kalba skirtinga, atspindinti žmogaus asmenybę” – sakė Franz Cibulka. Kompozitoriaus kūriniai pripažinti ir įvertinti pasaulio simfoninių orkestrų ir ansamblių asociacijos (WASBE). Maestro kviečiamas į Australiją, Ameriką ir daugelį Europos šalių, kaip kompozitorius, dirigentas, atlikėjas ir dėstytojas.

Koncerte „Austrija“ skambėsiantys kompozitoriaus Franz Cibulka kūriniai orkestrui ir fleitai, suteikia galimybę solistui (fleitininkui) atskleisti ir parodyti virtuoziškumą. Kūrinys „Rhapsodie Nr. 4“ atskleidžia paties kompozitoriaus būseną, emocijas. Koncertui įpusėjus skambėsiantis „Austria“, Maestro himnas savam kraštui, Austrijai. Ir tai tik dalis gražių, emocingų kūrinių skambėsiančių Šv. Jonų bažnyčios erdvėse.

Spalio 25 d. 17 val. Šv. Jonų bažnyčioje koncertas „Austrija“ su valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, dirigentais: prof. Wolf Peschl ir prof. Franz Cibulka,  Asta Krikščiūnaite (sopranas), Giedriumi Gelgotu (fleita).

Bilietus platina www.bilietupasaulis.lt