Šv. Jonų bažnyčią drebino mušamųjų ir pučiamųjų muzika

 197Gruodžio 1 dieną, pilnoje Šv. Jonų bažnyčioje skambėjo išskirtinis projektas „Mušamųjų ir pučiamųjų spalvos“. Koncertas sulaukė didelio publikos susižavėjimo ir gausių ovacijų.

Sekmadienio vakarą mušamųjų partijas atliko svečias iš Lenkijos, profesorius, perkusininkas Piotr Sutt ir gerai pažįstamas šio žanro meistras Lietuvoje Saulius Auglys – Stanevičius. Muzikiniam pučiamųjų ir mušamųjų duetui vadovavo vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis, koncertinę programą, orkestrą ir atlikėjus pristatė visuomet elegantiška Sigita Stankevičiūtė.

Šv. Jonų bažnyčioje skambėjo išskirtinė, muzikantų virtuoziškumą atskleidžianti muzikinė programa: paties Sauliaus Auglio-Stanevičiaus parašytas „Valsas“, glaudžiai susijęs su tikėjimu, kuriame persipina raišo žmogaus šokio, kartuvių, doro žmogaus, žmogaus karmos paveikslų muzikinės temos. Ney Rosauso „Koncertas marimbai Nr. 2” kūrinys artimas ir muzikine tema glaudžiai susijęs su Brazilija. Kartu su orkestru solo marimba meistriškai atliko Saulius Auglys-Stanevičius. Koncerto pabaigoje klausytojams buvo pristatyti K. H. Koper kūriniai „Vibrasserie“ ir „Mythologica“. Šis kompozitorius savo kūryboje mėgo žvalgytis aplink pasaulį, tad jo kūriniai muzikine tematika priskiriami istoriniams. „Vibrasserie“ atliko visas pučiamųjų ir mušamųjų duetas, orkestras „Trimitas“, vibrofonais Piotr Sutt, timpanais Saulius Auglys-Stanevičius. Finaliniu akordu tapo „Mythologica“, kuriame savo virtuoziškumą pademonstravo svečias Piotr Sutt (timpanai) ir Ugniaus Vaiginio diriguojamas orkestras „Trimitas“. Šie paskutiniai vakaro garsai drebino Šv. Jonų bažnyčią ir pakerėjo sėdinčią publiką. Žiūrovai buvo maloniai nustebinti pučiamųjų ir mušamųjų dueto garsų darnos.

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras “Trimitas” dėkoja už gražų ir šiltą koncerto vakarą koncerto svečiams ir visiems susirinkusiems didingoje Šv. Jonų bažnyčioje!