„Sakyk, kad myliu…“ – lyg gegužinėje užgros „Trimitas“

Gerimantas Statinis

 2012.kiemelis1

 Ką labiausiai prisimena mūsų tėvai? O gi, jaunystės gegužines, kuriose šiltais pavasario vakarais jie linksmindavosi iki paryčių besiklausant gražių ir svajingų melodijų… Ech, ta jaunystė, žaviausias gyvenimo metas, kuomet krūtinėje ima dažniau spurdėti širdis, pašauta nenaudėlio Amūro strėlių… Meilė, lyg jaunystė, praskrenda akimirksniu ir lieka tik tuos laikus primenanti, širdyje pasilikusi anų laikų melodija. Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ vėl visus kviečia gegužės 26 dieną 20.00 val. į Vilniaus paveikslų galerijos kiemą pasiklausyti nuostabių atlikėjų duetų, kurie dainuos apie meilę, o koncertas vadinsis „Sakyk, kad myliu…“
Scenoje kartu dainuos darni koncertinė šeima – Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius. Jų gyvenimas – tai menas, o menas gyventi, ne ką mažiau sudėtingas kultūros procesas… Kaip sakė garsus prancūzų postmodernistas Jean Baudrillard‘as: „Gyvenimas, kaip ir egzistencija, yra nefigūratyvinis menas“. Taigi, išgirsti bendro gyvenimo menininkus scenoje kartu dainuojančius apie tikrąją meilę, klausytojams bus tikra šventė…

Edmundas Seilius keletą metų sėkmingai dainavo ne tik Europos, bet ir Amerikos operos scenose. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solisto muzikinis kelias įdomus ir turiningas. Koncertai ir spektakliai jį nuvedė į Vokietiją, Lenkiją, Rusiją, Japoniją, Prancūziją, Austriją ir JAV. Pastaruoju metu Edmundas Seilius – nuolatinis įvairių projektų, koncertų dalyvis, konkursų komisijų narys. Bet kurioje savo veikloje jis pasižymi išskirtiniu preciziškumu, reiklumu, profesionalumu.

Daugelį populiariausių pasaulio duetų su savo vyru koncerte atliksianti puiki dainininkė, vienas gražiausių Lietuvos sopranų, Kristina Zmailaitė priduria, jog, matyt, tas nesumeluotas ryšys tarp artimų žmonių ir lemia, jog vis daugiau žiūrovų ir klausytojų prašo juos su vyru dainuoti drauge. „Tai, jog du dainininkai – ne tik scenos partneriai, bet ir pora gyvenime, yra labai vertinama, ypač užsienyje“, – sako daugelį atmintinų vaidmenų Lietuvos teatruose ir užsienio scenose sukūrusi K.Zmailaitė.

Antras nepakartojamas duetas, tai Vaida Genytė ir Vaidas Vyšniauskas. Vaidas ir Vaida, kaip Adomas ir Ieva… kai kurias dainas jiedu dainuoja netgi susikibę už rankų, net gražu žiūrėti, imi ir patiki, kad jų žodžiai apie meilę tikri, nors kas ten žino kas jų galvose?

Žinomai dainininkei Vaidai Genytei likimas lėmė taip pat pakankamai svaigų karjeros skrydį. Kadaise sužavėjusi visą Lietuvą „Dainų dainelėje“, dainininkė jau kelerius metus klausytojus ir muzikos vertintojus stebina atlikimo kokybe, profesionalumu ir kūrybiniu įvairiapusiškumu. Atlikėjos talentas neapsiriboja vien vokaliniais sugebėjimais. Solistei būdingas ryškus artistiškumas leido jai save išbandyti dramos scenoje bei miuziklų pastatymuose. Ji sėkmingai veda televizijos laidą „Tūkstantmečio vaikai“.

Vaidas Vyšniauskas, užsieny žinomas Kristian Benedikt vardu, yra kelių respublikinių konkursų laureatas ir tarptautinį pripažinimą turintis tenoras. 2008 metais V. Vyšniauskas puikiai pasirodė LTV projekte „Triumfo arka”, pelnydamas televizijos žiūrovų simpatijas bei deramai užsitarnaudamas populiarumą Lietuvoje. Pastaruoju metu Vaidas Vyšniauskas koncertuoja Pabaltijo šalių koncertų salėse ir vaidina įvairiuose operos muzikiniuose teatruose.

Talentingi atlikėjai koncerte dainuos ir solo kūrinius, ir gražiausius pasaulio duetus, vertus geriausių scenų. Koncerte skambės dainos, kurios, girdimos daugelyje renginių ir televizijos projektų, jau užkariavo mūsų šalies klausytojų širdis. Klausytojai gėrėsis visame pasaulyje populiariais G.M.Ferilli, N.Brodsky, A.Newley, J.Rodrigo, R.Musumarra, A.L.Weber, M.Shuman, B.Graham, P.Luciani, L.Prima ir kt. kūriniais.

Koncerto metu gros daugelio švenčių geros nuotaikos garantas, daugkartinis tarptautinių konkursų bei festivalių laureatas ir prizininkas – Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, kuriam diriguos maestro Ugnius Vaiginis.

Orkestras taip pat pateiks ne vieną siurprizą – kolektyvas subtiliai akompanuos vakaro žvaigždėms bei pristatys ir savo vokalinius sugebėjimus. Pasidžiaukite paskutiniais gegužės vakarais, tegul jie nuskraidins Jus į visais laikais žavias jaunas dienas!

Koncertas įvyks:

2012 m. gegužės 26 d., šeštadienį, 20.00 val. Vilniaus paveikslų galerijos kieme
(Didžioji g.4, Vilnius).

2012 m. birželio 29 d., penktadienį, 19.00 val. Palangos vasaros estrados salėje
(Vytauto g. 43, Palanga).

BILIETUS PLATINA TIKETA.LT