S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui per Atlantą 80 metų

2013-oro.uostasŠiemet, 2013 metais sukanka 80 metų, kai lietuvių lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas perskrido Atlanto vandenyną. Šia proga, 2013 metai paskelbti S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metais.

1933 m. liepos 15 d. pakilę iš Niujorko į Kauną lėktuvu „Lituanica“, lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas perskrido Atlantą ir liepos 17 dieną žuvo Pščelniko miške, tuometinės Vokietijos Soldino apylinkėse, dabartinėje Lenkijos teritorijoje. Nenusileidę nuskrido 6 tūkst. 411 kilometrų, 37 valandas ir 11 minučių. Tai buvo pasiektas antrasis rezultatas pasaulyje pagal skrydžio nuotolį ir ketvirtasis pagal ore išbūtą laiką. Lietuvių lakūnai taip pat buvo pirmieji, oficialiai iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Europą skraidinę oro paštą.

Lietuvos Aero Klubas pagerbiant S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80 metų jubiliejų, birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais organizuoja renginius įvairiuose Lietuvos aerodromuose.

Birželio 22 d. 11 val. pristatoma įspūdinga aviacijos šventė Tarptautiniame Vilniaus oro uoste. Šventę atidarys ir pasveikinimo koncertą šiai progai skirs Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dir. Ugnius Vaiginis). Po gražaus atidarymo koncerto oro erdvėse įsivyraus įspūdingas aviacijos šou: lėktuvų, parašiutininkų, sklandytuvų, skraidyklių, parasparnių, karinių oro pajėgų, naikintuvų ir akrobatinio skraidymo virtuozų pasirodymai.