Orkestras „Trimitas“ pristato koncertą „Muzika gydo”

muzikaValstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ vasario 14 d. Anykščių kultūros centre pristatys koncertą „Muzika gydo“, skirtą SPA Vilnius centro 10 – mečio progai paminėti. Koncerto pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai, šiais laikais niekas neabejoja, kad muzika žmogui daro didelį poveikį. Senovės išminčių yra pasakyta: „Ne mes klausomės muzikos, o muzika klausosi mūsų“, būtų galima pridėti – ir gydo. Sveikata plačiausia prasme suvokiama kaip visapusiška fizinė, socialinė ir dvasinė gerovė, o kultūra yra viena iš pagrindinių žmogaus gyvenimą lengvinančių veiksnių, būtinų žmogaus tikslų siekimui, kuris prasideda  nuo sveikatos gerinimo. Remiantis amerikiečio muzikos terapeuto D. Campbell tyrimais, muzika skatina endorfinų sintezę, imunines funkcijas, gerina atmintį, koordinaciją, padeda atkurti teigiamus tarpusavio ryšius. Turbūt pritarsite, kad muzikos skleidžiami garsai, ne tik maloniai virpina sielą, bet ir veikia visą organizmą, kūną ir protą, veikia žmogaus sielą, vidinį pasaulį, emocijas bei nuotaiką.

„Muzika gydo“ koncerte skambės gražiausi Lietuvos balsai: Marta Lukošiūtė, Vaida Genytė, Liudas Mikalauskas ir Edmundas Seilius. Saksofono garsais sielas virpins saksofonistas Danielius Praspaliauskis. Gydomąjai muzikos šventei vadovaus neprilygstamasis ir visada jaunatviškas orkestras „Trimitas“, diriguojamas Ugniaus Vaiginio. Viso koncerto metu patarimais ir gražiais pristatymais dalinsis visuomet žavūs vakaro vedėjai Sigita Stankevičiūtė ir Marijus Žiedas.

Judėkite kartu su muzika, tegul jūsų judesiai būna lengvi ir plastiški, kvėpuokite ritmingai, kūriniui besibaigiant sulėtinkite judesius, nusišypsokite ir pasidžiaukite gražia akimirka kartu!