Orkestras „Trimitas“ pradeda 61-ąjį kūrybinį sezoną

Lietuvos pučiamųjų orkestrų kultūros puoselėtojas – valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas D. Staponkus, vyr. dirigentas – U. Vaiginis) – atveria naujojo, jau 61-ojo, kūrybinio sezono duris ir kviečia kolektyvo gerbėjus bei klausytojus į koncertus ne tik Vilniuje, bet ir Lietuvos miestuose, miesteliuose bei už šalies ribų.
Svarbiausias kolektyvo koncertinio sezono akcentas – pasiruošimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtai Dainų šventei ir renginiams, susijusiems su šia ypatinga proga. „Trimitas“ bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru pristatė Dainų šventės pučiamųjų instrumentų orkestrų vakaro programą. 2018 m. liepos 5 d. jau trečią sykį bendram koncertui pavadinimu „Vario audra“ suburs pučiamųjų instrumentų žanro kolektyvus – kurie drebins sostinės „Siemens“ areną. Šios šventės meno vadovas Ugnius Vaiginis sako, kad įspūdingas renginys suvienys stipriausias Lietuvos kūrėjų ir atlikėjų pajėgas. Specialiai šiai progai „Trimitas“ parengė naują Defiliados programą.
Belaukiant įspūdingos Lietuvos Valstybės atkūrimo šventės „Trimito“ kūrybiniame sezone – tradiciniai ir nauji kūrybiniai susitikimai, edukacinės programos, užsienio gastrolės, regioniniai projektai.
Rugsėjis – itin spalvingas: 1-ą dieną kolektyvas sveikins naujųjų mokslo metų pradžią tradiciniame koncerte „Beauštanti aušrelė“ Simono Daukanto aikštėje, o rugsėjo 2-3 dienomis surengs edukacinius koncertus Katedros aikštėje drauge su neįgaliųjų nacionaliniu „Spalvų muzikos“ orkestru, bendradarbiaudamas su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Rugsėjo 8 d. „Trimitas“ pagerbs Šiaulių miesto gimimo dieną ir kartu su merginų choreografine grupe dalyvaus iškilmingoje eisenoje bei surengs koncertą Saulės mieste su charizmatiškuoju atlikėju Jeronimu Miliumi. Orkestras tęsia bendradarbiavimą su Šiaulių Valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“ – Akmenėje drauge atliks šiuolaikinio kompozitoriaus J. Rutterio monumentalius kūrinius.
Kolektyvas mezga stiprias gijas su užsienio atlikėjais, kolektyvais. Paminėtini koncertai su žymiu Vokietijos dirigentu Vincentu Weisenburgeriu (spalio 14 d. Šv. Jonų bažnyčioje), o lapkričio mėnesį (lapkričio 24 d.) rengiama bendra programa su kompozitoriumi ir dirigentu iš Slovėnijos Simonu Perčičiumi. Šventinį Kalėdų ir Naujųjų Metų laikotarpį orkestras pristato naują koncertinę programą su atlikėju iš Vokietijos Carl Ellis – praėjusių metų milžiniškas pasisekimas Lietuvos nacionalinės filharmonijos salėje paskatino svečią sugrįžti dar kartą – gruodžio 28 d. „Trimitas“ su atlikėju Carl Ellis sveikins Šiaulių miesto publiką, o 30 d. Sudrebins ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos salę.
Orkestras savo kūrybinio gyvenimo neįsivaizduoja be užsienio gastrolių – dar šį pusmetį kolektyvas ir merginų choreografinė grupė (vadovė Lilija Bernatavičienė) dalyvaus orkestrų šventėje Berlyne „Berlin Tatoo“, pavasarį „Trimito“ koncertiniai keliai žada driektis link tolimų šalių.
Dėkodamas visiems ištikimiems orkestro klausytojams ir gerbėjams kolektyvas kviečia ir toliau žengti koja kojon 61-ojo koncertinio sezono keliais.