Naujieji atskrido su „Žuvėdra“

foto Pauliaus Rakštiko

trimitas-zuvedra2012.12 Labiausiai tituluoto ir garsiausio Lietuvos sportinių šokių kolektyvo „Žuvėdra“ šventiniai pasirodymai su trenksmu praūžė pro didžiausias Lietuvos arenas ir metus užbaigė kolektyvo gimtajame mieste – Klaipėdoje. Kartu su šokėjais į Naujuosius – 2013-uosius – keliavo ir žiūrovų širdis džiugino Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, visiems žinomi atlikėjai Vaida Genytė ir Merūnas Vitulskis bei talentingasis akordeonistas Martynas Levickis.

Pasaulį stulbinantys šokiai, meistriškai atliekami muzikos kūriniai, širdį virpinančios dainų melodijos sulaukė ovacijų ir, galbūt, naujų „Žuvėdros“, „Trimito“ ar garsių solistų gerbėjų Vilniuje, Kaune, Alytuje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Unikalus projektas, kuriame šokėjai pasirodė ne tik pagal fonogramas, bet ir „gyvai“ atliekamą muziką, ko gero, turės tęsinį – turo organizatoriai, „Žuvėdros“ ir „Trimito“ vadovai jau dabar kalbasi apie bendrus naujųjų metų planus.

„Pagal „gyvą“ muziką šokti, aišku, smagiau, – pasibaigus koncertų maratonui prisipažino „Žuvėdros“ vadovė Skaistė Idzelevičienė. – Negaliu pasakyti, ar sunkiau, nes jeigu orkestras groja ritmiškai, šokėjams nekyla jokių problemų. O „Trimitas“ dirba kaip laikrodis. Tai tikrai profesionalus kolektyvas. Visą gyvenimą jį žinojau kaip gerą orkestrą. Kai pamačiau naująjį jo vadovą Ugnių Vaiginį, įsitikinau, kad tai temperamentingas, energingas žmogus“.

Šis „Žuvėdros“ šokėjų ir „Trimito“ muzikantų susitikimas vienoje scenoje – ne pirmasis. Tik anksčiau jie atskirai džiugindavo žiūrovus, o dabar parengė nemažai bendrų kūrinių. „Naujametinė „Žuvėdros“ fiesta – tai nuostabi šokių, muzikos ir dainų sintezė“, – sakė „Trimito“ vyr.dirigentas Ugnius Vaiginis. – Mums tai ir vėl nauja patirtis, dėl ko labai džiaugiamės. Kaip ir dėl galimybės pasirodyti tokiai gausiai publikai – juk grojome didžiausiose Lietuvos arenose“.

Antrus metus į tokį šventinį koncertų turą pakvietusi „Žuvėdra“ jau patyrė, kad kiekviename mieste jos laukia vis kitokia publika – nesvarbu, kad miestai nėra labai toli vienas nuo kito. Po renginio „Siemens“ arenoje S.Idzelevičienei vilniečių reakcija pasirodė pakankamai santūri, o U.Vaiginiui – tokia, kokia būdinga prie kokybiškų koncertų ir šou pripratusiems žiūrovams. Po finalinio koncerto Klaipėdoje šokėjai gavo daugiausia gėlių puokščių, o vienam iš organizatorių, techniniam renginio direktoriui Virginijui Visockui šilčiausia ir betarpiškiausia pasirodė Alytaus publika. „Salė reagavo į kiekvieną efektingesnį šokėjų judesį, plodavo netgi pamačiusi nuostabius jų rūbus ar išgirdusi pirmuosius kūrinių taktus”, – džiaugėsi jis ir alytiškių nuoširdumu, ir pilnomis salėmis beveik visose arenose.

„Vienuose miestuose į koncertus susirenka solidesni žmonės, nemėgstantys atvirai reikšti emocijų. O kituose ne mažiau solidi publika atsipalaiduoja jau po pirmojo šokio, – patirtimi dalijosi ir „Žuvėdros“ vadovė. – Kai žiūrovai ploja, šūkčioja, tada ir šokėjai pagyvėja, šoka drąsiau ir su didesne aistra. Jie visada labai džiaugiasi, kai salė audringai juos palaiko – matau tai po koncertų, kai namo autobusu visi važiuoja pavargę, bet laimingi ir švytinčiais veidais“.

„Tai buvo tikrai labai geras projektas, – jam pasibaigus pasakojo V.Visockas. – Aš pats jį žiūrėjau šešis kartus ir kiekvieną kartą atrasdavau kažką naujo – nė sykio nenusibodo. Dar prieš organizuojant renginį kai kam kilo šiokių tokių abejonių, kaip jie visi – šokėjai, orkestras, dainininkai – kartu atrodys. Tačiau vėliau pamatėme, kad „Trimitas“ taip pagyvino šokėjų pasirodymus, grojimo kokybė buvo tokia aukšta, kad rimtai susimąstėme, jog ateityje reikėtų daugiau šokių atlikti ne pagal fonogramas, bet šio orkestro grojamą muziką. Man asmeniškai ji skambėjo netgi ekspresyviau nei kūrinių originalai. Kaip ir šokiai dainuojant solistams ar efektingas tango grojant M.Levickiui“.
Dėl naujo „Trimito“ žingsnio į šokių aikšteles ne mažiau džiaugėsi ir jo vyr.dirigentas U.Vaiginis: „Projektas žiūrovams davė netgi edukacinės naudos, – sakė jis. – O mes, pasirodę visose didžiausiose Lietuvos scenose, dar syki paneigėme visus stereotipus, susijusius su senųjų laikų „Trimitu“ ir iš naujo įrodėme, kad galime profesionaliai atlikti įvairiausią šiuolaikinę muziką. Tai iš tikrųjų buvo renginys, kuriame du kolektyvai pademonstravo profesionalumo viršūnę. Todėl manau, kad ir kitas Kalėdas mes pasitiksime kartu su „Žuvėdra“.