Naujas „Trimito“ įvaizdis – šventė klausantiems muzikos ir akimis

trimitasValstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ 58-ąjį sezoną pasitiko šventiškai pasipuošęs atnaujinta scenine apranga. Rugsėjo 26 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje sezono atidarymo koncerte orkestras džiugino žiūrovus ne tik muzika, bet ir pakitusiu įvaizdžiu.

Pirmieji orkestro ir mados namų „Cantas“ bendradarbiavimo vaisiai – kelios kolekcijos originalių aprangos detalių: gėlės formos segės moterims ir peteliškės vyrams. „Pirmoji, žalioji aksesuarų kolekcija – spalvingai žaisminga, sukurta iš margo audinio. Antroji – raudona, ryškiai puošni, solidi ir įpareigojanti, pasiūta iš prabangaus aksomo, – mintimis dalinosi „Cantas“ dizaineris Egidijus Sidaras. Mados namų siuvėjos pagamino net 50 vienetų aksesuarų – visiems orkestro muzikantams ir muzikantėms.

Kūrybinias idėjas įgyvendinęs dizaineris E. Sidaras pastebi, kad orkestrui būdingi tam tikri sceninės aprangos standartai. Siekiant išlaikyti tvarkingą ir kartu modernių aksesuarų turintį klasikinį įvaizdį, mados namų „Cantas“ užduotis – į vieną visumą orkestrą jungiančios aprangos detalės, kurios suteiktų įvairių atspalvių.

Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ ir mados namų „Cantas“ bendradarbiavimas įtvirtintas sutartimi, kurios tikslas – bendruose projektuose propaguoti muzikinę kultūrą, sceninę estetiką ir grožį. „Šiuo bendradarbiavimu įsipareigojome profesionaliai rūpintis ir prižiūrėti orkestro vizualinę estetiką ir įvaizdį“, – sakė „Cantas“ vadovė J. Mikalajūnienė. Pasak orkestro vadovo Deivido Staponkaus, „Trimitas“ yra Lietuvos pučiamųjų orkestrų flagmanas, pristatantis jau 58-ąjį sezoną, nuolat koncertuojantis ir reprezentuojantis Lietuvą įvairiuose renginiuose, festivaliuose bei projektuose, todėl svarbu atrodyti estetiškai, būti matomais ir atpažįstamais. „Apranga neatskiriama įvaizdžio ir kartu atpažįstamumo dalis. Norime žiūrovams būti patrauklūs, ne tik profesionaliai atliekama muzika, bet ir estetiniu vaizdu, todėl bendra visuma yra labai svarbu“ – sakė „Trimito“ vadovas D. Staponkus.