Naujas iššūkis sportinių šokių aikštelėje

foto P. Rakštiko

trimitas-Lithuanian-Open-2012 Neseniai Vilniaus „Siemens“ arenoje 12-ą kartą vykusiame tarptautiniame sportinių šokių festivalyje „Lithuanian Open 2012“ poros varžėsi skambant „gyvai“ muzikai. Suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių pasaulio atvirojo čempionato finalinės varžybos vyko grojant Valstybiniam pučiamųjų instrumentų orkestrui „Trimitas“, atlikusiam specialiai šiai progai parengtus kūrinius.

„Pirmą kartą orkestro istorijoje „Trimitas“ pilna koncertine sudėtimi grojo sportinių šokių čempionate, – sakė kolektyvo vyr.dirigentas Ugnius Vaiginis. – Pagal savo specifiką muzikavimas panašiame renginyje labai skiriasi nuo koncertinio pasirodymo. Visai kitoks režimas, beprotiškai tikslus ritmas, atlikimo maniera – mes grojome poroms, ne tik publikai. Be to, specialiai šiam festivaliui parengėme naują šokių muzikos programą“. Dvi dienas trukusiame „Lithuanian Open 2012“ renginyje pasirodė apie 600 porų iš Slovakijos, Vokietijos, Suomijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Moldavijos, Rumunijos, Ispanijos, Portugalijos, Slovėnijos, Italijos, Serbijos ir kitų šalių. Ant parketo sukosi nuo penkiamečių iki aukščiausios klasės suaugusiųjų grupės šokėjų. Juos vertino tarptautinė aukščiausios kategorijos teisėjų komanda iš 13-os valstybių. Pagrindinę Vilniaus mero Artūro Zuoko įsteigtą taurę šiame festivalyje laimėjo pora iš Rusijos – Alina Imrekova ir Valentinas Voronovas. Lietuvių pora – Jomantė Dapkevičiūtė ir Jokūbas Venckus, atstovaujanti Vilniaus klubui „Ratuto“, užėmė septintą vietą.

Vienas iš sportinių šokių festivalio organizatorių, „Ratuto“ klubo treneris Virginijus Visockas džiaugėsi, kad sprendimas į tokį renginį pasikviesti pučiamųjų kolektyvą pasiteisino su kaupu: “Su tokiu galingu orkestru „Lithuanian Open“ vyko pirmą kartą. „Trimitas“ pranoko mūsų visų lūkesčius: ir organizatorių, ir šokėjų, ir, ko gero, pačių muzikantų. Jų grojimas šokėjus tiesiog „užvedė“! Buvo absoliutus ryšys tarp jų, salės ir orkestro. Daugelis žiūrovų po renginio pasižiūrėję į laikrodžius garsiai stebėjosi, jog nė nepajuto kaip praėjo beveik 3 valandos“.

Nors anksčiau į savo organizuojamą sportinių šokių festivalį V.Visockas yra kvietęs įvairių grupių, po šių metų renginio nusprendė nebeeksperimentuoti – „Trimitas“, greičiausiai, taps nuolatiniu „Lithuanian Open“ dalyviu. Organizatorius netgi norėtų, kad orkestras grotų ne vieną vakarą, o abi konkurso dienas.

Beje, vienas iš tarptautinės komisijos narių po konkurso „Ratuto“ treneriui prisipažino: „Pirmą kartą šiais metais pajutau „kaifą“ vien nuo to, kaip grojo orkestras“. Išdavęs šią paslaptį V.Visockas nusijuokė: „Man atrodo, tuo labai daug kas pasakyta“. Pasibaigus renginiui džiugios nuotaikos neslėpė ir „Trimito“ vyr. dirigentas. Nors ir pripažino, kad muzikuoti beveik be pertraukų kone tris valandas nebuvo taip paprasta. „Pasaulyje priimta, kad panašūs čempionatai vyktų grojant bigbendams, jų net ir specializacija yra šokių muzika, – sakė U.Vaiginis. – O mums tai tapo dar viena užpildyta niša, dar viena terpe, kurioje turėjome puikią progą pasireikšti. Visada naudinga ir įdomu susipažinti su tuo, ko dar nesi išbandęs. Manau, kad po šio šokių čempionato „Trimitui“ atsiveria naujos erdvės, kokiose iki šiol neturėjome galimybių dalyvauti“.

Atradęs naują nišą – sportinių šokių aikšteles – „Trimitas“ jau kviečia žiūrovus ir į naujametinius renginius kartu su garsiuoju sportinių šokių kolektyvu „Žuvėdra“. „Naujametinė fiesta“, kurioje taip pat dalyvaus Vaida Genytė, Merūnas Vitulskis, Martynas Levickis, gruodžio 15 – 31 dienomis vyks šešiuose miestuose, visose Lietuvos arenose: gruodžio 15 d.18 val. – Vilniaus „Siemens“ arenoje, gruodžio 20 d. 19 val. – Kauno „Žalgirio“ arenoje, gruodžio 28 d. 19 val. – Panevėžio „Cido“ arenoje, gruodžio 29 d. 18val. – Šiaulių arenoje, gruodžio 30 d. 18 val. – Alytaus arenoje, gruodžio 31d. 19 val. – Klaipėdos arenoje.