Naujametinis skrydis

trimitas-zuvedra-arnea2012Koncertuose auksinę Klaipėdos šokėjų komandą lydės valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

Ansamblis „Žuvėdra” gyvuoja jau ilgiau kaip 45 metus, o prie jo vairo stovi ilgamečiai treneriai – garsi šokėjų pora Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai. Šios poros vadovaujamo kolektyvo pasiekimų sąraše – septyni Lotynų Amerikos šokių Pasaulio čempionų aukso medaliai ir aštuoni Europos čempionų aukso medaliai, taip pat dešimtys įvairių tarptautinių konkursų apdovanojimų ir užaugintas nesuskaičiuojamas profesionalių šokėjų būrys. Pasaulinė šlovė „Žuvėdros“ kolektyvą lydi nuo 1999 metų, kuomet jie pirmą kartą tapo Europos ir pasaulio čempionais.

„Trimitas“ . Visų laikų populiariausią ir žymiausią Lietuvos pučiamųjų orkestrą 1957 metais įkūrė kompozitorius ir dirigentas Vitas Žilius. Vargu ar jis tada įtarė, kad kuklus Vilniaus Centrinio kultūros ir poilsio parko muzikos kolektyvas jau po 10 metų taps Lietuvos pučiamųjų orkestrų vėliavnešiu. Įvairiais laikotarpiais orkestrui vadovavo V.Aleksa, M.Tamošiūnas, L.Čiapas, R.Pašiūnas, R.Petraitis, A.Budrys. Šiuo metu „Trimitą“ į priekį veda dirigentas Ugnius Vaiginis. Puoselėdamas senas tradicijas ir nebijodamas drąsių naujovių vyriausiasis orkestro dirigentas tiki, jog reikia drąsiai ieškoti šiuolaikinio „Trimito” muzikinio veido, kuris vėl galėtų mesti iššūkį ne vien savam, bet ir „užjūriniam” klausytojui, kaip tai anuomet padarė maestro Romas Balčiūnas.

Pasak muzikologo V. Gerulaičio, “Trimitas” ne tik sugriovė tradicinio pučiamųjų orkestro įvaizdį, bet ir įvykdė tikrą atlikimo revoliuciją. „Žuvėdros“ kolektyvą „Trimitas“ turuose lydi jau trečius metus.

Vilniaus Šachmatinis choras. Projekto “Šarka” merginų Gintarės Valaitytės ir Ievos Stasiulevičiūtės vadovaujamas Šachmatinis choras jungiasi prie “Žuvėdros” koncertinio turo per Lietuvą ir dovanoja publikai imbieriniais sausainiais bei stebuklingu Kalėdų laukimu kvepiančias muzikines akimirkas.

“Šarkų” suburtas Vilniaus Šachmatinis choras šiemet rungėsi TV3 muzikiniame projekte “Chorų karai” ir jame užmėmė garbingą trečiąją vietą. Pasibaigus projektui choras neišskirskirstė, yra nuolat kviečiamas dalyvauti įvairiuose muzikiniuose renginiuose ir koncertuose.

Liudas Mikalauskas ir Jeronimas Milius. „Žuvėdros“ ture šie dainininkai koncertuos keisdami vienas kitą.

J.Milius pradėjęs savo karjerą kaip sunkiojo metalo grupės „Soul Stealer“ vokalistas, Lietuvoje plačiau žinomas tapo po to, kai 2008 m. laimėjo nacionalinę atranką ir išvažiavo atstovauti Lietuvą tarptautiniame „Eurovizijos“ konkurse Serbijoje. 2008 m. dalyvavo klasikinės muzikos projekte „Triumfo arka“, finale užėmė ketvirtąją vietą. Jeronimas yra sukūręs vaidmenis miuzikluose „Paryžiaus katedra“, „Svynis Todas“, „Jėzus Kristus superžvaigždė“, Dalios Ibelhauptaitės elektroninės operos projekte „XYZ“, tačiau vis dar lieka ištikimas roko muzikai.

L. Mikalauskas – dainininkas (bosas), Lietuvos muzikų sąjungos narys, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas bei daugelio tarptautinių konkursų laureatas. Ruošia vaidmenis Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, Panevėžio muzikiniame teatre, Didžiajame Poznanės S. Moniuškos operos teatre. 2008 metais dalyvavo LTV muzikiniame projekte „Triumfo arka“, kurį nugalėjęs, laimėjo 50 tūkst. litų bei „Auksinio balso“ titulą.

Tomas Varnagiris – vienas pačių garsiausių ir talentingiausių Lietuvos gitaristų. Groja grupėje „Rojaus Tūzai“, moko vaikus Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje, akompanuoja tokiems mūsų šalies atlikėjams kaip dainininkei Rūtai Ščiogolevaitei, Mantui Jankavičiui ir kt.