Naujametinė Žuvėdros fiesta

2012zuvedros.fiesta2012 metai išskirtiniai Klaipėdos universiteto sportinių šokių kolektyvui „Žuvėdrai“ – gegužės mėn. iškovotas jau aštuntasis Europos čempionų titulas. Lietuvos publika kviečiama į grandiozinį „ŽUVĖDROS“ Naujametį šou net 6 Lietuvos miestuose. Gruodžio 15 – 31 dienomis visas Lietuvos arenas aplankysianti ŽUVĖDRA kone 2 val. trukmės programą papildė ne tik naujais šokių numeriais, bet ir pasikvietė svečių. Šį kartą ŽUVĖDRAI gyvai gros valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „TRIMITAS“. Kartu su juo Naujametę programą papildys savo unikaliais, skambiais balsais Vaida Genytė ir Merūnas Vitulskis. Dar nė karto nematytas ŽUVĖDROS ir šiauliečio, jaunojo akordeono virtuozo, Londono karališkosios muzikos akademijos studento, 2011 m. TV3 projekto „Lietuvos talentai“ nugalėtojo Martyno Levickio pasirodymas.

ŽUVĖDRA
Ansamblis „Žuvėdra” gyvuoja jau ilgiau kaip 45 metus, o prie jo vairo stovi ilgamečiai treneriai – garsi šokėjų pora Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai. Šios poros vadovaujamo kolektyvo pasiekimų sąraše – spetyni Lotynų Amerikos šokių Pasaulio čempionų aukso medaliai ir jau aštuoni Europos čempionų aukso medaliai, taip pat dešimtys įvairių tarptautinių konkursų apdovanojimų ir užaugintas nesuskaičiuojamas profesionalių šokėjų būrys. Pasaulinė šlovė „Žuvėdros“ kolektyvą lydi nuo 1999 m. – kai jie pirmą kartą tapo Europos ir pasaulio čempionais.

TRIMITAS
Visų laikų populiariausią ir žymiausią Lietuvos pučiamųjų orkestrą 1957 metais įkūrė kompozitorius ir dirigentas Vitas Žilius. Vargu ar jis tada įtarė, kad kuklus Vilniaus Centrinio kultūros ir poilsio parko muzikos kolektyvas jau po 10 metų taps Lietuvos pučiamųjų orkestrų vėliavnešiu. Įvairiais laikotarpiais orkestrui vadovavo V.Aleksa, M.Tamošiūnas, L.Čiapas, R.Pašiūnas, R.Petraitis, A.Budrys. Kiekvienas iš jų nemažai prisidėjo, kad orkestras gyvuotų ir augtų. Kolektyvo “Aukso amžius” prasidėjo 1964-aisiais, kai už dirigento pulto stojo R. Balčiūnas. Tai jo nepaprasta energija, iniciatyva ir talentas išugdė dabartinį orkestrą, kuriam 1966 metais buvo suteiktas skambus “Trimito” vardas, o 1971-aisiais – valstybinio muzikinio kolektyvo statusas.
Nuo to laiko orkestrą lydi sėkmė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tokią sėkmę lemia aukštas orkestro profesinis lygis, įvairus ir įdomus repertuaras, ryškus teatrališkas išpildymas. Su orkestru koncertuoja žymiausi Lietuvos ir užsienio solistai, dirigentai ir kompozitoriai iš Anglijos, Vokietijos, Olandijos, Švedijos.
Pasak muzikologo V.Gerulaičio, “Trimitas” ne tik sugriovė tradicinio pučiamųjų orkestro įvaizdį, bet ir įvykdė tikrą atlikimo revoliuciją. Puoselėdamas senas tradicijas ir nebijodamas drąsių naujovių, šiandien vyriausias dirigentas Ugnius Vaiginis tiki, kad ant praeities laurų užmigti nevalia. Jis mano, jog reikia drąsiai ieškoti šiuolaikinio „Trimito” muzikinio veido, kuris vėl galėtų mesti iššūkį ne vien savam, bet ir „užjūriniam” klausytojui, kaip tai anuomet padarė maestro Romas Balčiūnas.

VAIDA GENYTĖ ir MERŪNAS VITUSKIS
„Lankiau muzikos mokyklą ir dainavau chore. Jei teisingai prisimenu, tris kartus esu dalyvavusi Lietuvos moksleivių dainų šventėje. Nepakartojami ir neužmirštam įspūdžiai. Tiesa, ne chore supratau, kad mano pašaukimas – dainavimas. Tiesą pasakius, ar chore, ar kur kitur, man dainuoti buvo labai smagu. Visada. Visur. Bet kur“, – sakė Vaida Genytė.
Vaida Genytė-Marazienė – Lietuvos dainininkė (sopranas), laidų vedėja ir pedagogė, „Dainų dainelės“ laureatė, kuri 1980 m. išgarsėjo su daina „Čiunga čianga“. Dainininkė ne kartą dainavo duetuose. O šį kartą jos scenos partneriu „Žuvėdros“ pasirodyme bus Merūnas Vitulskis.
Merūnas Vitulskis – dainininkas (tenoras), realybės šou „Kelias į žvaigždes 2“ nugalėtojas, tarptautinių dainų konkursų laureatas. Taip būtų galima trumpai apibūdinti Merūną. Bet to maža.
„Niekam to nesakiau, net jam, bet klausydamas Merūno verkiau… Galbūt per šimtą metų kartą gimsta tokie balsai, tokie žmonės. Merūnai, į tave žiūri Lietuva, o tu esi vertas pasaulio“, – sakė operos solistas Vytautas Juozapaitis LNK muzikinėje laidoje „Žvaigždžių duetai dar 2009 metais.
„M. Vitulskio balsas skambus, lakus, dainininkas jau įvaldė italų dainavimo mokyklai būdingą garso poziciją, skoningai muzikuoja, matyti ryški jo sceninė patirtis. Galima drąsiai teigti, kad ateityje jis gali būti labai gražaus tembro europinio lygio tenoras. O gal tai bus tik gerą mokyklą turintis estrados dainininkas? Kol kas jaunajam talentui atviri visi keliai”, – 2008 metais kalbėjo dirigentas ir pedagogas Sigitas Vaičiulionis.
Šiandien 2012 metai. Merūnas dainavo ir dainuoja. Nepraleiskite progos jo išgirsti ir „ŽUVĖDROS“ Naujamečiuose pasirodymuose kartu su Vaida Genytė ir valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „TRIMITAS“.

MARTYNAS LEVICKIS
Tauragėje gimęs vaikinas pasakojo, kad akordeono klavišus spaudyti pradėjo vos sulaukęs dviejų metukų. Mama, supratusi, kad sūnus nepaprastai gabus, persikraustė į Šiaulius, kad aštuonmetis berniukas galėtų mokytis pas vieną geriausių Lietuvoje akordeono pedagogių.
„Šiauliuose gimiau antrą kartą“, – pasakojo Martynas Levickis. Saulės mieste jis pradėjo mokytis groti, nuolat koncertuodavo, o jo vadovai jam įteikė nuostabiausią dovaną – instrumentą, kurio pats akordeonistas įpirkti negalėjo. Tačiau, kaskart grįžęs iš Londono, kur jau pustrečių metų studijuoja Karališkoje Muzikos Akademijoje, eidamas kiemu, kuriame užaugo, ir lipdamas laiptais į mamos butą, širdyje malonaus jaudulio Martynas nepajunta.
„Kai grodavau, pro atvirą langą girdėdavau kaimynų burnojimą. Paniekinami žodžiai „tas, su armonika“ iki šiol skamba mano galvoje, – jaudindamasis pasakojo muzikantas. – Dabar jie, tikriausiai, taip nebesielgtų.“
Martynas Levickis šiandien garsus, jaunas muzikantas, sparčiai populiarėjantis visame pasaulyje.