“Musikparade” laukia “Trimito”

musikparade.2013“Musikparade” laukia “Trimito” Vienas didžiausių Europoje pučiamųjų orkestrų festivalių „Musikparade“, šiemet tris mėnesius vyksiantis daugelyje Vokietijos miestų, jau laukia atvykstant „Trimito“. Lietuvos valstybinio pučiamųjų orkestro koncertai numatyti kovo 1-3 dienomis Flensburgo, Hamburgo ir Kelno arenose.

Populiariajame grandioziniame vokiškame festivalyje žygiuojantys orkestrai groja ne tik karinius maršus. Jie taip pat atlieka ir žinomus džiazo kūrinius, populiariaus melodijas, virtusias liaudies dainomis, bei šiuolaikinius hitus. Ir tai būna ne tik žiūrovų ausims, bet ir akims skirtas šou, kuriame dalyvauja spalvingais kostiumais pasipuošę muzikantai, dainininkai, šokėjai – „Musikparade“ galima išvysti net dviračius minančius ir dūdas pučiančius atlikėjus.

Nors “Trimito” vyriausiasis dirigentas Ugnius Vaiginis sako, kad jo diriguojamas orkestras bus kaip visada – preciziškas, žavus, trykštantis gera nuotaika, jį jau pažįstantiems žiūrovams žadama ir staigmena: kolektyvo šokėjos pirmą kartą šoks vilkėdamos naują aprangą. Tad tikėtina, kad „Musikparade“ publikos aplodismentai, skirti „Trimitui“, dėl to bus tik dar audringesni.

Be kitų kūrinių, daugiausia maršų, atliekamų drauge su visais tą savaitgalį „Musikparade“ pasirodysiančiais orkestrais, lietuviai gros ir Astoro Piazzollos „Meilės tango“, ir Tauro Adomavičiaus „Skambėkite trimitai“, ir Perezo Prado „Mambo jambo“. „Trimitas“ šiame festivalyje dalyvaus jau šeštą kartą.

„Vokiečiai norėtų, kad mes atvažiuotume ir du, ir tris, ir keturis kartus per metus, bet galimybės neleidžia, nes turime ir kitokių projektų bei planų, – sako U.Vaiginis. – Negalime būti vien tik „Musikparade“ dalyvaujančiu orkestru. Netgi nepaisant to, kad mus visą laiką labai gražiai pasitinka, o po renginių sulaukiame daug komplimentų“.

Nors šis festivalis nėra konkursas, dalyvaujantiems kolektyvams neskiriamos vietos bei medaliai, žiūrovų visada prašoma užpildyti anketas, užrašyti, kokie muzikantai patiko, kurie – nelabai, kokį orkestrą norėtų išvysti ir kitais metais. Kaip prieš kelis metus U.Vaiginiui pašnibždėjo festivalio organizatoriai, „Trimitu“ buvo sužavėti, įvardijo jį kaip patį geriausią kolektyvą ir norėjo pamatyti dar kartą net 99 proc. žiūrovų. O tai, kad lietuvių orkestras į „Musikparade“ kviečiamas kasmet, tik patvirtina faktą, jog Vokietijos publikai „Trimitas“ tikrai patinka.