Mažosios Lietuvos kultūros sostinėje valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“

 Jau antrus metus Lietuvoje tęsiama tradicija išrinkti vietovę, kuriai suteikiamas mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardas, padėsiantis puoselėti kultūrą ir meną regionuose, skatinti turtingą bei turiningą bendruomenių kultūrinį gyvenimą. Šiais metais  kultūros sostinėmis tapo net dešimt miestelių. Dainavos krašte garbė nešti Mažosios kultūros sostinės vėliavą atiteko Merkinei, vietovei rašytiniuose šaltiniuose siejamai su daugybe istorinių įvykių, o žmonių lūpose su įvairiais padavimais.

Gegužės 31 dieną, 12 valandą, minint tarptautinę vaikų gynimo dieną, organizuojama šventinė eisena Merkinės miestelio gatvėmis lydima valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“.

12.40 valandą graži akcija „Apkabinkime piliakalnį“.

13 valandą šventinis „Vaikų šalis“ koncertas, kuriame dalyvaus jaunieji J. Čiurlionytės menų mokyklos, Merkinės V. Krėvės gimnazijos ir Merkinės kultūros centro atlikėjai, o taip pat tik iš gastrolių Lenkijoje grįžęs, festivalyje „Alte Kameraden 2016“ publikos favoritu pripažintas orkestras „Trimitas“. Kolektyvas miestelio bendruomenei ir svečiams pristatys nuotaikingą koncertinę programą su merginų choreografine grupe.