“Trimitas” keliauja pasitikti vasaros

Liepos mėnesį valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras “Trimitas” baigia 58-ąjį sezoną ir keliauja pasitikti vasaros.

Sezono metu nuskambėjo 82 koncertai, kuriuose orkestras Lietuvos ir užsienio publikai pristatė ne vieną gražią, išskirtinę klasikinės, šiuolaikinės, sakralinės muzikos programą. Kolektyvas parengė sudėtingas muzikines programas bendradarbiaudamas su garsiais lietuvių ir užsienio muzikais: dirigentais iš Austrijos Wolf Peschl ir Franz Cibulka,  instrumentalistais Kai Stensgaard (marimba, aluphone, Danija), Javier Nandayapa (marimba, Meksika).

Šiemet kolektyvas viešėjo trijuose tarptautiniuose užsienio festivaliuose. Kasmetiniame, viename didžiausių Europos pučiamųjų orkestrų festivalių „Musikparade 2015“, žavėjo Regensburgo, Kempteno ir Liudwigshafen‘o arenose susirinkusią publiką. Lenkijos, Gorzow Wielkopolski miesto kultūros centro vardu, „Trimitas“ buvo pakviestas į 9-ąjį tarptautinį pučiamųjų orkestrų festivalį „Alte Kameraden 2015“, skirtą garsaus kompozitoriaus Carl Teike atminimui. Bendradarbiaujant su Lenkijos kultūros ir paveldo ministerija, Gdansko Pabaltijo kultūros centru, kolektyvas viešėjo Pabaltijo pučiamųjų orkestrų festivalyje „Zblewo 2015“. Čia “Trimitas” buvo pripažintas geriausiu festivalio orkestru ir pelnė tris tarptautinio festivalio įsteigtus prizus: Lenkijos Respublikos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministro Marek Sawicki taurę, Auksinę Šv. Florijono statulėlę ir konkursinėje programoje laimėta I vieta, piniginis 3400 zlotų prizas bei konkursinėje eisenos programoje užimta III-ioji vieta ir Šv. Florijono statulėlė.

Orkestras kartu su visa Lietuva paminėjo ir valstybines šventes. 25-erių metų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo sukakties proga, Kovo 11-ąją Lietuvos Respublikos Seimo Parlamento galerijoje nuskambėjo iškilmingas, šventinis koncertas. Gražiausios melodijos Tėvynei skambėjo ir  Šalčininkų kultūros centre. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui pažymėti buvo sodinamas Europos miškas, kurio pradžią paskelbė ir susirinkusiuosius pasveikino Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“. Liepos 6-ąją, valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Simono Daukanto aikštėje, kartu su merginų choreografine grupe ir nuostabia marširavimo programa sveikino Lietuvą ir visus susirinkusius.

Kartu su 30-ties metų kūrybinės veiklos sukaktį mininčia žavingąja soliste, mecosopranu Judita Leitaite, Lietuvos miestuose ir miesteliuose buvo pristatytas jubiliejinis koncertų ciklas “Su meile”.

Didelio pasisekimo sulaukė ir Klaipėdos universiteto sportinių šokių ansamblio “Žuvėdra”  atsisveikinimo koncertai, kuriuose dalyvavo ir nuolatinis scenos partneris – valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas.

Šį sezoną kolektyvas parengė ir pristatė ne vieną edukacinę programą švietimo įstaigose. Pavasarį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Didžiojoje salėje buvo surengtas koncertas “Trimitas ir jaunieji muzikai”, kuriame savo profesionalumą atskleidė talentingi atlikėjai, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai, LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentai.

„Trimitas“ nepamiršo ir savo organizuojamų pučiamųjų orkestrų festivalių Br. Jonušo ir „Skambėkite trimitai“. Šešerius metus vykstančiame festivalyje “Skambėkite trimitai” žiūrovų laukė malonios staigmenos. Buvo pristatyti jaunimo kolektyvai: Vilniaus Br. Jonušo muzikos mokyklos, Ukmergės muzikos mokyklos pučiamieji instrumentų orkestrai bei Grigiškių meno mokyklą atstovaujantis pučiamųjų instrumentų orkestras „Grigiškių dūdos“. Bendradarbiaujant su šokių klubu Lindyhop.lt publiką džiugino džiazo, populiariosios muzikos ir šokių programa, pulsuojanti praėjusio šimtmečio Svingo dvasia.

Koncertų cikle „Trimito“ vasaros muzika“ ir vienos nakties kultūros, meno festivalyje „Kultūros naktis“  „Trimitas“ pristatė  premjerą – šiuolaikinių lietuviškų maršų pučiamųjų orkestrui koncertą –  “Trimito” maršų paradas”. Ši muzikinė kompozicija sudaryta bendradarbiaujant  su Lietuvos kompozitorių sąjunga ir kompozitoriais: Zita Bružaite, Snieguole Dikčiūte, Algirdu Klova, Antanu Kučinsku, Antanu Jasenka, Jonu Jurkūnu, Linu Rimša.

Orkestras linki visiems šiltos vasaros, gero poilsio ir gražių įspūdžių.

 Lauksime naujame 59-ąjame muzikiniame sezone.