Kultūros naktyje – „Trimitas“ ir „Operos pastišas“

2017 m. naktį iš birželio 16 į 17-ą Vilniaus miestą sudrebins, jau vienuoliktus metus vyksiantis kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis 2017“. Festivalio programoje Lietuvos publiką ir miesto svečius džiugins jau tradicija tapę renginiai bei užsienio meno projektai. Šiais metais ypač daug dėmesio bus skiriama meninėms ir šviesos instaliacijoms, kūrybinėms dirbtuvėms, interaktyviems projektams kurie kvies eksperimentuoti ir ieškoti naujų kūrybos formų. Džiugu, kad Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ prie festivalio renginių prisijungs jau penktąjį kartą ir kaip visuomet pasiūlys išskirtinį projektą.
Birželio 16 d., 19 val., Vilniaus miesto Rotušėje vilniečiai ir sostinės svečiai turės galimybę išgirsti „Trimitą“ kiek kitaip – vario instrumentai suskambės iš ciklo „Trimito vasaros muzika“ muzikiniame projekte „Trimitas ir LMTA Operos pastišas“. Orkestras bendradarbiaudamas su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedra vienoje scenoje suburs jaunosios kartos operos viltis – vokalo subtilybes studijuojančius atikėjus: Ilja Aksionovas (tenoras), Denis Besmertnyj (baritonas), Lina Dambrauskaitė (sopranas), Edgaras Davidovičius (tenoras), Viktorija Dunauskaitė (mecosopranas), Juozas Janužas (tenoras), Ieva Juozapaitytė (sopranas), Gabrielė Kiršaitė (mecosopranas), Monika Kučinska (sopranas), Kristina Petrauskas (sopranas), Rafaelis Štarolis (baritonas), Aurelija Stasiulytė (mecosopranas), Elena Sverdiolaitė (sopranas), Nidas Visockis (baritonas), Kristina Valentonienė. Režisierius Lars Franke (Vokietija), režisieriaus asistentas Nerijus Petrokas. Diriguos Dainius Pavilionis.
Projektas „Operos pastišas“ šlovins operos meną, populiarų ir mylimą šiuolaikinėje kultūroje.
Turbūt nesuklysime pristatydami šią kompoziciją kaip kompiliacinę operą, sudarytą iš įžymių kompozitorių operų fragmentų: tai ištraukos iš W. A. Mozarto „Visos jos tokios“ (Cosi fan tutte), G. Verdi „Rigoletas“ (Rigoletto), G. Bizet „Karmen“ (Carmen), G. Puccini „Bohema“ (La Boheme), G. Puccini „Džianis Skikis“ (Gianni Schicchi), F. Alfano „Atgimimas“ (Risurrezione), P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“ (Eugene Onegin), G. Donizetti „Meilės eliksyras“ (L’elisir d’amore), Ch. C. Saint-Saëns „Samsonas ir Delila“ (Samson et Dalila). Tikra operos gurmanų puota kvies mylėti, juoktis, dainuoti ir nepamiršti jaunystės.

„Operos pastišas“ ir orkestras „Trimitas“ jūsų laukia birželio 16 dieną, 19 valandą, Vilniaus miesto Rotušėje.

Įėjimas laisvas.