Kultūros naktyje – šiuolaikinių lietuviškų maršų premjeros

Birželio 19 dieną, Vilniaus miestą nemiegoti kvies, jau devintus metus vyksiantis vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Šių metų festivalio programoje Lietuvos publiką džiugins menininkai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o šūkis skelbs „Šviesos ieškok tamsoje“. Prie gausaus būrio menininkų, trečiąjį kartą prisijungs ir valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

Birželio 19 dieną, 18 valandą, Vilniaus miesto Rotušėje „Trimitas“ pristatys  premjerą – šiuolaikinių lietuviškų maršų pučiamųjų orkestrui ciklą –  “Trimito” maršų paradas”. Ši premjerinė – muzikinė kompozicija, sudaryta iš skirtingų tačiau viena temine ir dramatine idėja susietų maršų, subūrė jaunosios ir viduriniosios kartos Lietuvos kompozitorius. Bendradarbiaujant  su Lietuvos kompozitorių sąjunga, specialiai šiam vakarui kūrinius parašė muzikai: Zita Bružaitė, Snieguolė Dikčiūtė, Algirdas Klova, Antanas Kučinskas, Antanas Jasenka, Jonas Jurkūnas, Linas Rimša.

Viena iš šiuolaikinių lietuviškų maršų ciklo inspiracijų – garsusis E. Satie baletas “Paradas” (1917). Tai skandalingasis XX a. pr. kūrinys (libreto autorius J. Cocteau, dailininkas P. Picasso), ženklinęs modernumo eros pradžią. Modernumo dvasią bus galima išgirsti ir naujuose lietuvių kompozitorių kūriniuose, kuriuose susipins neoklasikinė, džiazinė, avangardinė, koliažinė, minimalistinė ir kitos moderniosios stilistikos, radikaliai ir iš esmės naujai leis pažvelgti į nusistovėjusias maršo žanro konvencijas.

Birželio 19 dieną, 18 valandą, Vilniaus miesto Rotušėje, “Trimito” maršų paradas” kvies „Šviesos ieškok tamsoje“.