“Kultūros naktyje” muzika džiugino ir “Trimitas”

Kultūros ir meno festivalis “Kultūros naktis” Vilniuje pradėtas organizuoti nuo 2007 metų besiruošiant „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” renginiams. Tai visiems atvira kultūros šventė, vykstanti per visą naktį, pristatanti daugybę įvairių sričių meno projektų, kur tamsoje duris atveria teatrai, muziejai, galerijos, bažnyčios, kinas, šokiai ir kt. Šis projektas buvo įkvėptas iš Prancūzijos kilusios „La Nuit Blanche“ (Baltoji naktis) idėjos ir kitų šalių miestų sėkmingai pritaikiusių šventės koncepciją. Tai renginys, kuriame ne tik profesionalūs menininkai, bet ir vilniečiai bei sostinės svečiai tampa kultūros šurmulio dalimi. 2011 m. “Kultūros naktis” buvo apdovanotas kaip sėkmingiausias Lietuvos kultūrinio turizmo projektas.

Šiais metais liepos 5-6 d. organizuojamas vienos nakties festivalis “Kultūros naktis”, tapo pagrindiniu Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos tarybai atidarymo kultūriniu renginiu. Projekto programą papildė ne tik menininkai iš visos Lietuvos ir tradiciniais tapę renginiai, bet ir užsienio menininkų projektai, daugybė ambasadų ir užsienio šalių kultūros institutų.

Prie gausaus būrio menininkų, šeštąjį projekto “Kultūros naktis” sezoną prisijungė ir valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras “Trimitas” (vyr. dir. Ugnius Vaiginis).

Liepos 5 d. vakarėjančiame vasaros Vilniuje, Neries krantinėje prie Baltojo tilto, legendinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ vilniečiams ir sostinės svečiams pristatė nuotaikingą, romantišką programą „Trimitas virš Neries bangų“. Muzikinėms variacijoms vadovavo orkestro „Trimitas“ vyriausiasis dirigentas Ugnius Vaiginis. Šiuo koncertu orkestras “Trimitas“ atsisveikino nuoširdžiai dėkodamas ištikimiems gerbėjams bei visiems klausytojams ir naująjame 2013-2014 metų muzikiniame sezone tikėdamas nustebinti pateikiant dar daugiau staigmenų, žavių ir įdomių koncertų.