„Mėgstamų filmų pasaulyje“ – koncertas mažiems ir dideliems

Edukacija„Trimitas“ kviečia į Lietuvos nacionalinę filharmoniją spalio 13 d. 12 val.

Kino filmai, animacija, užima svarbią vietą mūsų muzikiniame gyvenime. Išgirdus vieną ar kitą melodiją, visuomet mus lydi pamėgtų filmų vaizdai, o pati muzika ne mažiau reikšminga kino filmo sėkmei. Prisiminkime garsųjį muzikinį leitmotyvą iš „Titaniko“, kuris buvo vienas iš sėkmę nešančių šiam filmui faktų. „Karibų piratų“ muzikinė tema kartojasi per visas šios nuotykių epopėjos dalis, netgi mažieji klausytojai išgirdę šią ritmingą melodiją žino, kad kapitonas Džekas Sperou yra šalia…

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ atliks animacinių ir populiarių kino filmų atliekamą muziką, rodant sumontuotas video ištraukas (montažo rež. Indrė Vėlavičiūtė) iš visame pasaulyje garsių filmų. Prieš koncertą žiūrovams buvo pasakojama apie tai, kaip geriausi simfoniniai orkestrai įrašo garso takelį, atspindintį kiekvieno filmo herojaus nuotaiką ir charakterį, ir visą tai lieka žiūrovams nematant, už kadro. Todėl moksleiviai buvo prašomi atkreipti dėmesį kokie muzikos instrumentai atskleidžia jų pamėgtus personažus ir kiek daug orkestro muzikantų turi sukurti ypatingą kino filmo aplinką.

Koncerto metu skambės Leonard Bernstein, arr. Naohiro Iwai „Vestsaido istorija“ (West Side Story), Toshio Mashima arr. „Disnėjaus festivalis“ (Disney festival), Danny Elfman, arr.Toshihiko Sahashi „Batman“, Klaus Badelt, arr. John Wasson „Karibų piratai“ (Pirates of the Caribbean), James Horner, arr. Takashi Hoshide „Titanikas“ (Titanic – Medley), Danny Elfman, arr. Paul Levender „Simpsonai“, (The Simpsons), John Willjams arr. Naohiro Iwai John Willjams „Fantasy“, Gustav Peter, arr. Peter King „Zirkus Renz“ solistas Almantas Puidokas (ksilofonas).

Koncertas skirtas visai šeimynai ir rekomenduojama vaikams ir jaunimui, kurie mokosi muzikos mokyklose, tai puiki proga ne tik dar kartą išgirsti savo mėgstamų herojų muzikines charakteristikas, tačiau artimiau susipažinti su pučiamųjų instrumentų orkestru ir jo galimybėmis atlikti simfonines aranžuotes. Ši programa skirta edukacijai, susipažindinanti moksleivius su pučiamųjų kultūra ir menu, skatinanti jaunimą siekti kūrybiškumo visose mokslo srityse. Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis) koncertas „Mėgstamų filmų pasaulyje“ nepaliks abejingų ne tik jaunųjų klausytojų, tačiau ir juos atlydėjusių šeimos narių.

Gerimantas Statinis