Kompozitorius A.Raudonikis – neįsivaizduoju savo dainų be „Trimito“


Gerimantas Statinis

2012.lrt Lietuvos nacionalinėje televizijoje – LTV didžiojoje studijoje gegužės 3 dieną 18 val. rinksis žmonės pasiklausyti širdžiai mielų kompozitoriaus Algimanto Raudonikio dainų. Jas atliks populiarusis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, o jam visą vakarą diriguos kolektyvo vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis. Koncertinėje studijoje skambės gražiausi Lietuvos balsai – visas žvaigždžių pulkas: Virgilijus Noreika, Judita Leitaitė, Viktoras Malinauskas, Vladas Bagdonas, Algis Frankonis, Vytautas Šiškauskas, Merūnas Vivulskis, Edmundas Seilius, Vaida Genytė, Romualda Suchocka, Mečislovas Subelis, Paulius Bagdanavičius.

Rodos visai nesenai buvo švenčiamas A.Raudonikio kūrybos 50 – metis ir 75 – rių metų jubiliejus, o šiandien kompozitoriui jau sukako 78 – neri, todėl klausiame maestro, kodėl iki sekančios šventės nepalaukė dar poros metų? „Žinote, noriu dabar tą savo jubiliejų nusifilmuoti iš anksto, nes kuomet jis sukaks, bus viskas paruošta“ – šmaikštavo kompozitorius.

Tokia gausybė solistų, scenos žvaigždžių dainuojančių kartu su valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“ tai jau tikras meno įvykis! Bus atlikta virš 20 pačių populiariausių kompozitoriaus A.Raudonikio dainų: “Meilės elegija“, “Tu man atleisk“, “Mano miestas“, “Mylimos akys“ “Lauksiu tavo laiškų“, „Vėjo išdaigos“, „Nerasiu motinos antros“, “Švelnumas“, „Argi mes kalti“, “Paskutinis tango“, „Svaja“, „Vilniaus andante“, “Krantų gėlė “, “Kur aukštas klevas“, “Dar širdy ne sutema“ ir aišku, bene liaudies daina tapusi “Raudona rožė„ Tiesa, maestro A.Raudonikis prisiminė, kad šis pavadinimas anuomet, sovietmečiu buvo ignoruojamas, todėl jam tekę pakeisti į „Lauksiu tavęs ateinant“.

Kompozitorius A.Raudonikis pasakos apie savo gyvenimą ir kūrybos įkvėpimo šaltinius. O jų būtą įvairių, nes maestro yra parašęs per 500 dainų, o jį aplenkė tik Francas Šubertas, parašęs virš 600 dainų. Taigi pagrindinė jo kūrybos sritis – vokalinė ir šokių muzika. Tai solo ir choro dainos, vokaliniai ansambliai, muzika vokaliniams choreografiniams paveikslams. Itin populiarios kompozitoriaus dainos, mėgstamos atlikėjų profesionalų ir mėgėjų. Be dainų ir šokių, yra parašęs kūrinių simfoniniam, pučiamųjų ir estradiniam orkestrams, liaudies instrumentams bei jų ansambliams, kantatų ir kitokių stambesnių kompozicijų chorams, muzikos vaikams, teatrui, radijui ir televizijai.

Paklaustas Algimantas Raudonikis, kodėl šis koncertas vadinasi “Kur balti keliai“? atsakė: „Kuomet gyvenimas galvą padengia šerkšnu, tuomet ir keliai, vedantys namolio, pasidengia balta marška“. O koncerto pabaigoje visi muzikantai ir vokalistai tradiciškai darniai trauks „Skinsiu raudoną rožę“, o kompozitorius visus žiūrovus pakvies apsilankyti sekančiame, jau jubiliejiniame koncerte. “O gal kitą orkestrą, maestro pakviesite? Ne, ne… be „Trimito“ neįsivaizduoju savo dainų“ – nusišypso A.Raudonikis, jo nuoširdžios ir nostalgiškos dainos nepalieka salėse abejingų klausytojų.