Kodėl vokiečiai mėgsta „Trimitą“?

lrytas.lt

2012-03-14 10:43

Gerimantas Statinis

Kovo 9 – 11 dienomis garsiausiame Vokietijos „Musikparade“ pučiamųjų orkestrų festivalyje dalyvavo Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“. Lietuvos pūtikų elitinis kolektyvas jau eilę metų dalyvauja šiame prestižiniame renginyje ir savo originalia programa džiugina vokiečių klausytojus. Kuomet koncertų vedėjas Bjornas Germanas paklausė žiūrovų, kiek jų buvo praeitų metų koncerte, didžioji žiūrovų dalis pakėlė rankas.

Musikparade
Nors buvo manoma, kad tokie renginiai pritraukia tik vyresnės kartos žmones, pastebėta, kad žiūrovų amžius jaunėja – ilgą laiką pastovių klausytojų amžius prasidėdavo nuo 45, o paskutiniu metu nuo 38 metų. „Musikparade“ renginiai į didžiausias Vokietijos arenas sutraukia dešimtis tūkstančių žiūrovų, jie prasideda sausio ir baigiasi balandžio mėnesį.

Jungtinio Austrijos, Italijos, Lenkijos, Lietuvos, Škotijos, Vokietijos ir Ukrainos orkestro dirigentas, Odesos karinio orkestro vadovas majoras Liubomir Sukennik jau vienuolikti metai, nuo pat festivalio pradžios, dalyvauja šiame renginyje.

Jo nuomone „Musikparade“ festivalis, gimęs kaip karinių orkestrų renginys peraugo į civilinę pučiamųjų kultūros šventę, šio savaitgalio koncerte dalyvavo tik du kariniai orkestrai. Dirigentas žino, kad Lietuvoje vyksta dainų švenčių masiniai pučiamųjų orkestrų koncertai ir apgailestauja, jog Ukrainoje ši meno šaka nėra populiari.

Nors Odesos orkestras ir „Trimitas“ festivalio atidaryme atliko jungtinę programą , majoras L. Sukennikas mano, kad „Trimitas“ buvo stipriausias orkestras ir tarp vokiečių žiūrovų turėjo didžiausią pasisekimą.
musikparade2012
Kuo patrauklus vokiečiams „Trimito“ orkestras? – tokį klausimą užduoda daugelis nemačiusių defile šou programos? O gi, pirmiausiai savo originalumu. Vokiečių publika yra išlepusi, mačiusi geriausių Europos pučiamųjų orkestrų programas: aukštai kilnoti kojas, tvarkingai lygiuoti ir darniai groti – viso to neužtenka, reikalinga skoninga, klausytoją užvedanti muzika ir vidinė muzikantų ekspresija.

Koncerto moderatoriaus paklaustas dirigentas Ugnius Vaiginis, ką mano apie „Trimito“ pasirodymą atsakė, kad džiaugtųsi, jei žiūrovai, kurie kitąmet ateis į „Musikparade“ renginius niūniuos mūsų orkestro atliktas melodijas.

Matyt, sutapo ir pučiamųjų muzikos gerbėjų bei šventės organizatorių nuomonės, nes vokiečiai pareiškė norą, kad „Trimitą“ kitais metais galėtų išvysti kuo daugiau muzikos mėgėjų pačiose didžiausiose šalies arenose.