Kilnios muzikos suvienyti

Spalio 14 d. 17 val. Šv. Jonų bažnyčioje Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas Deividas Staponkus, dirigentas Ugnius Vaiginis) muzikos gurmanams pristato stambios formos kūrinių diptiką – šiuolaikinio britų kompozitoriaus John Rutter kūrinius „Gloria” (1974) ir „Magnificat” (1990).  Atlikime dalyvaus valstybinis choras „Vilnius” (vad. Vladas Bagdonas, vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija” (vad. Nijolė Saimininkienė, dirigentas Tomas Ambrozaitis) bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė sopranas Irena Zelenkauskaitė.

Prie dirigento pulto stos svečias iš Vokietijos – pasaulinį šlovę pelnęs batutos meistras Vinzenz Weissenburger, Berlyno Staatsoper dirigentas. Maestro dirguoja operas, stambių formų kūrinius Europos teatruose, koncertų salėse, filharmonijose.  Didelio pasisekimo sulaukė nuo 2011 m. maestro rengiami Berlyno Staatsoper Kalėdų koncertai. Dirigento profesinę brandą įvertina ir muzikos kritikai – jam negailima pagyrų ir puikių įvertinimų, recenzijų pagrindiniuose Vokietijos dienraščiuose. Dirigentas dirba kartu su pasaulinę šlovę pelniusiais dirigentais Daniel Barenboim, Gustavo Dudamel, Andris Nelsons ir Seras Simon Rattle ir kt.

Kompozitorius John Rutter yra įvardijamas kaip vienas talentingiausių šios kartos kompozitorių. Jam pavaldžios chorinės muzikos subtilybės puikiai atsispindi kūriniuose „Gloria“ ir „Magnificat“.  Lotynų kalba skambantys kūriniai pasak paties kompozitoriaus  – tai šlovinimas ir padėka, primenanti garbinimo eisenas ir šventes. Šie monumentalūs ir didingi kompozitoriaus kūriniai yra pakilūs ir šiuolaikiški, juose girdimas išgyvenimų tikrumas ir nuoširdumas, viltis ir tikėjimas, jie išsiskiria iš kitų kompozitoriaus kūrinių skaidria muzikine kalba.  Dviejų chorų pajėgos ir pučiamųjų instrumentų orkestras puikiai atskleidžia šiuose  kūriniuose užkoduotą kilnią mintį, o solistės I. Zelenkauskaitės balso dėka klausytojai kviečiami kartu išgyventi optimizmo kupinas akimirkas.

Orkestro „Trimitas“ iniciatyva maestro V. Weissenburger atvyksta į Lietuvą diriguoti spalio 14 d. koncertui. Tai – pirmasis orkestro, chorų, solistės ir šio dirigento kūrybinis susitikimas. Kilnios muzikos suvienyti atlikėjai ir kompozitoriaus J. Rutter kūriniai suskambės su ypatinga emocine galia.

Koncertas rengiamas bendradarbiaujant su Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, koncertas taip pat įtrauktas į 2017 m. vokiečių kalbos dienos renginius.