Jaunimas atžygiuoja

Jaunimas atžygiuoja

 

Gerimantas Statinis

2012.mes.ateinam1 „Mes ateinam!“ tai Muzikų sąjungos tęstinis projektas, kuriame Vilniaus rotušėje kartu su Valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis) bus pristatyti Vilniaus kolegijos Menų fakulteto Eglės ir Vytauto Juozapaičių dainavimo klasių pramoginio scenos meno absolventai, kurie buvo ruošiami kaip miuziklų artistai. Tai yra universalūs aktoriai, turintys klasikinio ir džiazinio dainavimo pagrindus – Milda Balakina, Rasa Sadauskaitė, Laura Rakauskaitė, Živilė Rastauskaitė, Rokas Buzelis, Šarūnas Navickas ir Artūras Dubaka. Skambės populiarioji klasika, tačiau ji prabils naujai, nes su pučiamųjų instrumentų orkestru šie jaunieji aktoriai dainuos pirmą kartą. Po savaitės jie gaus profesinio bakalauro diplomus, tačiau šis koncertas nėra egzaminas, bet gera proga leisti Vilniaus miuziklo žanro mėgėjams susipažinti su jaunaisiais talentais.

Klausiame Vytauto Juozapaičio: „Ar nebaisu buvusius studentus leisti kartu dainuoti su „garsiu“ t.y. garsiai grojančiu orkestru „Trimitas“, juk tai dūdų orkestras?

Vytautas Juozapaitis: „Šį orkestrą atradau prieš porą metų ir mano nuomonė apie pučiamųjų muziką radikaliai pasikeitė. Per „Trimito“ koncertą kartu su garsiausiu pasaulio eufonininku Steven Mead‘u aš išgirdau tai, ko dar nebuvau girdėjęs per visą savo muzikinį gyvenimą. Matai, jog groja pučiamieji, tačiau girdi skambant styginių grupę. „Trimitas“ – universalus orkestras, galintis groti įvairiausią muziką ir moka puikiai akomponuoti. Sakoma, kad blogų orkestrų nebūna, būna blogi dirigentai, nevykusios instrumentuotės ir nepatogios tonacijos. Šiuo atveju „Trimito“ vyriausias dirigentas Ugnius Vaiginis sėkmingai veda orkestrą naujais keliais ir nebijo kūrybinių ieškojimų. Teko su šiuo orkestru koncertuoti ne vieną kartą, todėl tikrai malonu, kad orkestro vadovas sutiko bendradarbiauti su jaunaisiais atlikėjais.“

Koncerto metu žiūrovai galės įvertinti naujus atlikėjus, nes tai nėra televizijų ekranuose jau pabodę veidai, jų kelias į šlovę ne per šou programas, tačiau per kūrybinį darbą. Pabaigus aukštosios mokyklos mokslą, paprastų gatvės vaikų požiūris į meno pasaulį keičiasi, o galimybė koncertuoti kartu su „Trimito“ pučiamųjų orkestru jiems bus tarsi kilstelėjimas į naujas menines aukštumas. Žiūrovai apsilankę koncerte „Mes ateinam!“ turės progos pamatyti mažą stebuklą – žengiant pirmą jaunųjų atlikėjų žingsnį, profesionalaus muzikinio meno laiptais. Koncerto metu skambės Harry Warren’o, Larra Fabian, Jule Styne, George Bizet, Ator Piazzolla, Gioacchino Rossini, Leonard Bernstein ir kt. kompozitorių populiariausi kūriniai. Koncerto vedėjas prof. Vytautas Juozapaitis.

Koncertas įvyks:

2012 m. birželio 20 d., trečiadienis, 18.00 val. Vilniaus Rotušėje, Didžioji g. 31, Vilnius

Bilietus platina TIKETA.LT
Bilietu kaina 20 LT.