Edukacinė paskaita „Muzika po pamokų“ projekte „Menų dūzgės“

2013-edukacinis-filharmonijaValstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ pristato edukacinį projektą – paskaitą „Muzika po pamokų“ skirtą ikimokyklinio, pradinių ir bendrojo lavinimo mokyklų, gimnazijų pedagogams, specialistams, visiems besidomintiems muzika, o taip pat ir moksleiviams. Profesionalus muzikos menas daro didžiulį poveikį jaunai asmenybei, jos formavimuisi, intelektui, skatina moksleivių muzikavimą, teigiamas muzikos pažinimo ir dalyvavimo muzikiniame-kultūriniame gyvenime nuostatas.

Edukacinės paskaitos “Muzika po pamokų” metu į pagalbą pasitelkiant vizualinę medžiagą, skambės kūriniai iš gerai žinomų animacinių ir kino filmų. Turbūt kiekvienas sutiksime, kad muzika yra jungiamoji grandis, animaciniai ir meniniai filmai nebūtų tokie įdomūs ir žiūrimi, jei juose neskambėtų muzika, turinti daug spalvų, kuri kartais baugina, stebina ar juokina. Išgirdus vieną ar kitą melodiją, visuomet mus lydi pamėgtų filmų vaizdai, o pati muzika yra reikšminga ir kino filmo sėkmei. Prisiminkime garsųjį muzikinį leitmotyvą iš filmo „Titanikas“, kuris buvo vienas iš sėkmę nešančių šiam filmui faktų. Edukacinės paskaitos „Muzika po pamokų“ metu orkestrą „Trimitas“ ir trumpą paskaitą apie tai, kaip geriausi simfoniniai orkestrai įrašo garso takelį, atspindintį kiekvieno filmo herojaus nuotaiką ir charakterį, o visa tai lieka žiūrovams nematant už kadro, dalinsis vyriausiasis dirigentas Ugnius Vaiginis. Tai puiki galimybė kuomet skirtingi muzikos instrumentai atskleidžia įvairiausius garsus, personažus ir kiek daug orkestro muzikantų turi sukurti ypatingą kino filmų aplinką.

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kviečia visus Lietuvos pedagogus pasinerti į muzikos ir kino filmų spektaklį, į muzikinę edukacinę paskaitą „Muzika po pamokų“.

Lauksime Lietuvos pedagogų 2014 m. balandžio 16 d. 12 val. VPIO „Trimitas“ patalpose, adresu: T. Ševčenkos g. 19A, Vilnius.

Registracija http://www.ugdymas.upc.smm.lt/duomenys/ arba tel. nr. 867133736